Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Szeretnék egy hangya farmot...

Szeretnék egy hangya farmot építeni egy régi akváriumomból. Tippeket szeretnék kérni hogy esetleg hogyan lehet megoldani a levegőztetést, úgy hogy ne szökjenek ki? De több tippeket is adhatok, örülnék neki.

Figyelt kérdés

2018. ápr. 28. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges az akvárium és túl széles is, nem fogod látni a belső járatokat.

Két üveg lap közé ragassz FBS ragasztóval 2-3 cm hobbi lécet, A tetejét pár helyen átfúrod, dugsz bele vattát, ott kapnak levegőt, illetve tudsz nekik vizet csepegtetni, kaját adni.

Lécből csinálsz kitámasztót, vagy ideiglenesen két vastag könyvvel megtámasztod /nekem így volt egy hétig/.

2018. ápr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért a dolog ennél sokkal bonyolultabb. Már persze ha királynős kolóniát szeretnél és nem csak dolgozókat. Javaslom nézz utána a "hangyász blognak" vagy a "hangyafarm" facebook oldalnak - nagyon sok hasznos cikkük van fent a témában.
2018. ápr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ide regényt lehetne írni. Remélem az alapokkal tisztában vagy,igaz?


Bül a szélét szökésgátlóval kell bekenni,ez sokféle lehet,mindenki mást használ,vigyázni kell,hogy ne legyen veszélyes a hangyákra,volt aki nem megfelelő hintőport használt s a fél kolónia rá ment.


A belső aktivitást nem fogod látni (már ha ez számodra gond) és vigyázni kell a nedvesítéssel,mert könnyen penészedhet.


Milyen fajt raknál bele? Mert a hazaiakat hibernálni kell,remélem tudod.

2018. ápr. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, miközben vártam a kérdésekre utánanéztem és találtam néhány jó megoldást.
2018. ápr. 30. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!