Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Segítség, mi a neve ennek és...

Segítség, mi a neve ennek és hogyan tudom kiirtani?

Figyelt kérdés

Nem reklám, csak ezt az egy linket találtam, és én sem tudtam sok értelmeset összerakni belőle:

[link]

Az első képen szereplő aljadékról lenne szó. Tégla ház, régi padló (parketta), naponta legalább egyet fogok, néha többet, fényre jönnek elő, éjszaka aktívak.


Bevetettem már, amit tudtam: teljes takarítás, fertőtlenítés, egy fél vagyont költöttem rovarirtó szerekre, amikkel minden létező résbe befújtam bútorok alatt is. Legutób néhány nappal ezelőtt... és ma megint előjött egy dög. Semmi élelmiszert nem tartok a szobában, nem eszem bent, hetente töbször takarítok, az ablakon sűrű szúnyogháló van, amin egy szúnyog sem fér át, nem hogy egy ilyen dög (rés biztos nincs rajta, azt rendszeresen ellenőrzöm, kissé durván parázok a rovaroktól). Biztos nem ágyi poloska, csípések nincsenek, de még a nevét sem tudom annak, mit is akarok kiirtani a lakásból. Hogy a fenébe tudnám elüldözni őket?


Ha találkoztatok ilyenekkel, tudjátok, milyen faj ez esetleg (kb 2-3 mm, repülni tud, de ritkán szokott), már az is nagy segítség lenne, esetleg ha valakinek sikerült megszabadulni tőlük és elmesélné, hogyan, az még többet segítene.



2018. máj. 4. 14:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Lennének szívesek a kérdésre válaszolni? Igen joguk van az élethez éljenek boldogan de NE az én szobamban.
2018. máj. 4. 15:54
 2/5 A kérdező kommentje:

A nem túl baráti hangulatú komment két korábbi trollnak szólt akik válaszát mostanra toroltek.


Minden hasznos információt dijaznék.

2018. máj. 4. 21:15
 3/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Jézusom, ez a link... Az első képen valamilyen csiborfélék (Hydrophilidae) láthatóak, és nem azért vannak lepedőn mert ott élnek, hanem mert valószínűleg fénycsapdán készítette valaki a fotót, amit ezek megtaláltak. Szinte biztos, hogy nem ilyenek vannak nálad.

A második kép értelmezhetetlen, de gondolom csótány vagy ágyi poloska munkáját akarja bemutatni.

A harmadikon kis szarvasbogarak (Dorcus parallelipipedus) vannak, nálunk ez a faj védett, és szintén valószínű, hogy nincs lakáson belül.


Csinálj egy fotót azokról, amiket találsz (lehetőleg még élve, szétnyomva nehéz határozni) és akkor talán ki lehet találni, hogy mire mennek és hogy lehet ellenük bármit tenni. A leírás alapján még családot se lehet mondani, nem még fajt.

2018. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, lakótársam kiderítette, hogy lisztbogárról van szó (vagy valami olyasmiről, aminek csak a neve lisztbogár, mert bármin elél). Sok sikertelen kísérlet után a protect por állagú rovarirtó után tűntek el (ami mindenre is jó állítólag hangyától csótányig, lisztbogárra biztos jó :) ).

Minden rést alaposan beszórtam, később betömítettem az összeset valami szilikonos tömítő pasztával (falban sok-sok lyukon keresztül jutottak fel (régi tégla ház), a szobában régi padló van, állítólag fakorhadékon is elélnek).

A fenti akciót követően egyet sem láttam élve.

Hátha valaki küzd hasonlóval és hasznos lehet neki hogy talál egy értelmes választ róla.

2018. máj. 15. 11:58
 5/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

A lisztbogarak (Tenebrio spp.) 1,5-3 centis állatok, szóval ha nem írtad el a kérdésben a méretet, akkor más volt.

Mindenesetre az jó hír, hogy már megszűnt a probléma.

2018. máj. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!