Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen madárpókot vegyek?

Milyen madárpókot vegyek?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok. Más állataim már voltak: teknős, díszhalak, papgájok, viszont most szeretnék tartani egy madárpókot. Az lenne a kérdésem, hogy melyik faj lenne nekem való? Szeretnék egy maximális méretében nagyobb darab pókot, ami kezdőknek is könnyen tartható. Nem tervezem fogdosni, meg piszkálni. Nem tudom továbbá, hogy hímet, vagy nőstényt érné-e meg jobban beszerezni? Továbbá milyen időset kellene vegyek? Árában, kb 7-8 ezer forintig gondolkodok terráriumot nem beleértve. Ha esetleg valamit kifelejtettem volna, később kérésre pótolom. Köszi a segítséget előre is. :))

2018. máj. 29. 22:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Rossz topikba írtam... :)) Bocsánat érte.
2018. máj. 29. 22:03
 2/7 Metionin ***** válasza:
100%

Én minél kisebbet vennék, mert tök érdekes látni ahogy megnő. Az enyém kemény másfél centi volt amikor hazavittem és lelógott a tenyeremről felnőtt korában :)

Kezdőknek Brachypelma fajokat ajánlanak sokan, én is B. Vaganssal kezdtem. Szeretnék majd egyszer egy B. smithit is, ők olyan szépek. A nemüket tekintve a nőstények nagyobbak és tovább élnek, de az én hímem is 9 évesen pusztult el igencsak megtermett pókként.

2018. máj. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, utánna nézek, az említett fajoknak. :)) Szerintem is jó dolog látni, hogyan lesz egy kis pókocskából, egy kifejlett óriás. Valószínüleg, az fog dönteni a méretben, valamint a fajtában, hogy milyen pókok lesznek a kereskedésben. Egyelőre láttatlanba, internetről nincs elég bátorságom rendelni. :))
2018. máj. 30. 05:07
 4/7 Metionin ***** válasza:
Kérdezd meg nyugodtan ott is, biztosan tudnak ajánlani. A B. smithi pl. elég elterjedt a kezdőknél, nagyon szép és sokáig él, nem mellesleg elég békés.
2018. máj. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Valószínüleg úgy lesz, hogy ha találok olyan fajtát, amit írtál, akkor arra esik majd a választásom. Ha viszon nem, akkor mindenképp kikérem, az ott dolgozók tanácsát is. :))
2018. jún. 2. 07:59
 6/7 anonim válasza:
Szia, ha aktuális, kötetlen beszélgetésben szíveseb segítek, régóta pókozom már. Írj egy üzenetet, ha gondolod.
2018. jún. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, írtam! :))
2018. jún. 11. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!