Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi ez a rovar? (Kép)

Mi ez a rovar? (Kép)

Figyelt kérdés

[link]


Itt porozza mellettem a virágokat, sose láttam még ilyen rovart. Olyan hosszú "csőre" van. Kíváncsi vagyok mi ez.


2018. máj. 31. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Ez egy kolibri.
2018. máj. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Humphrey Bogár.
2018. máj. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Ez kamu?
2018. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem kacsafarkú lepke.
2018. máj. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Alain Delon ***** válasza:

4: Az lehet. [link]

Egyszer én is láttam ilyet itt az udvarban.

2018. máj. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez a lepke volt az!!!
2018. máj. 31. 20:41
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Basszus...ez nem lepke. Ne írjatok már butaságot. Ez szender. Kacsafarkú szender. Nem lepke..
2018. máj. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A lepkék csoportjában a szender-félék külön alcsoportot alkotnak (rendszertanilag), azaz általánosságban valóban lepkék.
2018. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

De ezolyan mintha a galambokat dínóknak hívnám, hiszen végülis theropoda.


Szóval szender.

2018. máj. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Macroglossum stellatarum. Az elfogadott/javasolt magyar neve valóban kacsafarkú szender (nem "szeder lepke"!), mert a szenderek családjába (Sphingidae) tartozik, ami viszont a lepkék rendjén (Lepidoptera) belül van. Szóval mindkét félnek igaza van, nem butaság lepkének hívni, de a "szakszerűbb" név a kacsafarkú szender.

A "csőre" egyébként a pödörnyelve, a szenderek a tölcséres virágokra specializálódtak.


Ezt már csak úgy mellékesen mondom, de az egyik legnagyobb hazai lepkénk, a folyófűszender (Agrius convolvuli) is repül már és ilyenkor estefelé/éjjel ugyanazokon a növényeken megfigyelhető, amiken a kacsafarkú nap közben. Csak épp vagy 6-szor akkora. Elég látványos állat, ha van a kertben pl. lonc, érdemes lehet kimenni egy elemlámpával és rávilágítani. Akár még a ritkább sávos-, kutyatej-, galaj- vagy szőlőszender is berepülhet rá, meg egy rakás bagolylepke.

És mivel elő szokott kerülne ez a téma is a szenderek kapcsán, nem, vért nem tudnak és nem is akarnak szívni, teljesen ártalmatlanok, nyugodtan közel lehet hozzájuk menni, ugyanúgy esznek tovább, esetleg kíváncsian körberepülik egyszer az embert aztán folytatják a kajálást.

2018. máj. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!