Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Melyik fülbemászó/dermaptera...

Melyik fülbemászó/dermaptera faj ez?

Figyelt kérdés

[link]


Pontos nemzettség és faj érdekelne.

Vagy egy oldal is jöhet, ahol esetleg nagyobb eséllyel meg tudják válaszolni az ilyen kérdéseket. Köszönöm!



2018. jún. 1. 00:08
 1/3 anonim válasza:

[link]

Esetleg ez tud segíteni, látom nem pontosan ilyen de nagyon hasonló.

Nálunk vagy ilyen, vagy az ezüstös pikkelyke társa lakik sajnos. Nagyon csúnya élőlények, de ártalmatlanok, legalábbis nem csípnek, viszont szívesen megszabadulnék tőlük.

Jöhetnek a tippek, hogy hogyan lehet kiirtani őket :D

2018. jún. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Jó kérdés..

Itt találsz egy listát a Mátra Múzeum anyagáról (vagy egy részéről), de nem hiszem, hogy ez a teljes hazai fajlista lenne.

[link]


Nem tudom, mennyire van kutatva ez a csoport, vagy hogy van-e hazai szakértőjük, vagy létezik-e egyáltalán teljes fajlista, én nem találtam még, pedig pont nemrég kerestem (épp azért, hogy hozzájáruljak vele egy olyan oldalhoz, ahol valaki pontosan meg tudja határozni őket..). De lehet, hogy a fentiek közt megtalálod, bár sok fajról elég kevés anyag van a neten.


Ha van Facebook-od, esetleg a Rovarhatározó csoportba feltöltheted a képet, hátha valaki felismeri.

2018. jún. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
Közönséges fülbemászó fiatal példánya, az ilyen fehér.
2018. jún. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!