Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen fajta hernyó ez?

Milyen fajta hernyó ez?

Figyelt kérdés

Találtam ezt a kis hernyót... Nem tudom milyen fajta és szívesen fel is nevelném. Tudja valaki a fajtáját és esetleg tippeket is tudtok adni a hernyó neveléshez? (szeretném ha pillangó lenne)


[link]



2018. jún. 6. 18:02
 1/1 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Első körben egy kis kiigazítás:

- a természetben fajok vannak, a fajtákat az ember hozza létre nemesítéssel;

- a pillangó és a lepke nem ugyanaz, a pillangók (Papilionidae) a nappali lepkék egyik családja, itthon négy fajuk él (farkasalmalepke - Zerynthia polyxena, kis Apolló-lepke - Parnassius mnemosyne, kardoslepke - Iphiclides podalirius és fecskefarkú lepke - Papilio machaon), mind a négy védett.


A hernyó, amit találtál, egy medvelepke-hernyó (Erebidae család: Arctiinae alcsalád), amik sajnos nehezen határozhatóak. Addig le tudom szűkíteni a kört, hogy vagy egy fiatal fekete medvelepke (Arctia villica), vagy ami valószínűbb, hogy felemás medvelepke (Diaphora mendica) hernyója. Különféle lágyszárúakon élnek, én mindkét fajt nevelem épp, a fekete medvék árvacsalánt (Lamium) kapnak, a felemások repkényt (Glechoma), útifüvet (Plantago) és pitypangot (Taraxacum), ezekkel megpróbálkozhatsz, ha legközelebb találsz ilyen hernyót, akár ugyanazon a területen, általában többen is szoktak lenni egymás közelében.


A rossz hír, hogy ebből sajnos már nem lesz lepke. Eleve ha egy hernyó szorosan ölel nap közben egy száraz fűszálat, az már gyanús, de ha belenagyítasz, láthatod, hogy a test nagy része fel van duzzadva és egy lyuk is van az oldalán, ez azért van, mert valamilyen parazitoid darázs vagy légy belepetézett és a lárvák készen állnak arra, hogy kibújjanak, illetve valószínűleg néhány már meg is tette. Ez elég gyakran előfordul a gyűjtött hernyóknál, ráadásul minél idősebb hernyó, annál nagyobb eséllyel.

2018. jún. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!