Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Fülbemászó - találkozott már...

Fülbemászó - találkozott már valaki ilyen jelenséggel?

Figyelt kérdés
Panellakásban lakunk és az elmúlt hetekben elég sok fülbemászót találtunk bent a lakásban. Napi átlag 3-4 szokott felbukkanni, a poén viszont az, hogy nem a konyhában vagy fürdőszobában, hanem a nappali és az előszoba közepén szoktak értetlenül kuksolni. Olvastam, hogy a fülbemászók inkább szeretnek kint lenni a természetben és ha be is téved egy-kettő (aminél itt jelentősen többről van szó), akkor is inkább a párásabb helyeket keresik, különben elpusztulnak. Vajon mi akkor szuicid fülbemászók inváziójának lehetünk áldozatai? Felfogni nem tudom, hogy juthat be ennyi és ácsoroghat hobbi szinten a lakás kellős közepén... Irtózom tőlük, úgyhogy elég kellemetlen jelenség. Azt meg már megtippelni sem tudom, hogy honnan jutnak be a lakásba. Harmadik emeleten lakunk és ablakot csak lehúzott redőny vagy szúnyogháló mellett nyitunk. Ahhoz meg azért elég nagyok, hogy csak úgy beszivárogjanak a réseken... Az egyik cikk, amit találtam a témában csak úgy hivatkozott a dologra, hogy olyan "mint a fehér holló", de azért megkérdezném, hogy valaki találkozott már hasonlóval? Illetve van valami tanácsotok a jelenség megszüntetésére? A nappaliban minden kis zugot befújtam már rovarirtóval, de ahogy észrevettem az mindegy is, mert úgyis csak a nyitott tér közepén dekkolnak... :D
2018. jún. 12. 00:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Földszinten lakom,van egy udvar is,nagyon sok van kint is,meg be is jön pár,nagyon el vannak szaporodva.Vagy felbomlott valami biológiai egyensúly,vagy mivel nincs normális repülős permetezés,rovarirtás,így csak szaporodnak.
2018. jún. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nekem is megfordult a fejemben hogy azért lehet bent ennyi mert kint is nagyon sok lett hirtelen... Mondjuk még mindig jobb, mint a poloskainvázió 2 éve.
2018. jún. 12. 12:52
 3/3 anonim válasza:

Én most ugyanezt vettem észre.

Panellakás, második emelet, csak ma kettőt láttam belőlük, egyet az előtérben, egyet pedig a szobámban... Ötletem sincs, mitől lehet ez, de ha megtudtál valamit azóta, kérlek írj.

2018. júl. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!