Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ágyban találtam agyagba...

Ágyban találtam agyagba gubódzott rovart. Mi ez?

Figyelt kérdés
1 hónapja nem voltam otthon és miután a takarómat felnyitottam 2db agyagba gubódzott rovart találtam. Bárány takaróról van szó. Mi lehet ez? Aludhatok az ágyamban?

2018. jún. 17. 00:52
 1/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Valószínűleg egy fazekasdarázs épített oda bölcsőket, a rovarokat pedig belehurcolta, nem maguktól kerültek oda.
2018. jún. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Vagy pókok. Én minap redőnyszerelésnél találtam, azt hittem darázs. Aztán egyet szétszedtem és tele volt póktetemekkel.
2018. jún. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Azok a pókok is darázs által lettek belehordva, a lárvák ezeken fejlődnek a bölcsőben. Pontosan nem ismerem ezeket a családokat, de sok darázs van, ami vagy ilyen agyagedényt épít vagy földbe ás üregeket és abba különböző rovarokat hord (pl. hernyók, pókok, kabócák), a lárvák pedig kikelés után ezekkel táplálkoznak. A rovarok egyébként élnek még, csak le vannak bénítva, így "friss" marad a kaja a lárvák számára. Akik egyébként direkt kívülről kezdik a táplálkozást, hogy a központi, létfontosságú részek minél később sérüljenek meg.

A természet néha nem kedves.

2018. jún. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!