Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A szúnyogok, muslincák, mikor...

A szúnyogok, muslincák, mikor kezd lemenni a nap, miért köröznek közösen egy pont körül? Meg a lámpa körül is szeretik, ott talán a molyok is; de azt mondjuk értem. Ez párzási tánc, vagy sima családi/baráti összejövetel?

Figyelt kérdés

Oda azok is mehetnek, akik nem ugyanott voltak peték még? Tehát másik nedves helyen fejlődtek ki; vagy mindig adott családok gyűlnek ilyen módon össze , és röpködnek a levegőben? Tehát másik családból is beszállhatnak szúnyogok? Fajtájukat tekintve gondolom azonosak; de ez is érdekes; most felvetődött bennem, hogy mi van, ha nem. Szóval akkor a szúnyogoknak is van közösségi életük, és talán akkor lehetnek érzelmeik is nekik? Hogy pl örülnek a másiknak. És lehet, hogy tapasztalatokat is átadnak közben? Pl hogy merre felé jártak, miket, milyen másik szép szúnyoglányokat láttak? Tényleg, ilyenkor vajon hímek is, nőstények is gyülekeznek? Vajon beszélnek közben?


Előre is köszönöm.



2018. jún. 19. 23:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és nem ott köröznek, amikor kezd lemenni a nap, ahol még süt, hanem kicsit ilyen árnyékoltabb, elbújtatottabb helyeken. Vagy, mikor hogy; mert talán volt már olyan is, hogy pont a napsütés érdekelte őket; és oda mentek , ahova a legjobban sütött.
2018. jún. 19. 23:11
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, amikor még nem világítanak a lámpák. Tehát akkor ők már gyülekeznek. És közben nézik is egymást akkor, hogy a többiek hooogy repülnek? Mert amúgy tudom, ők a légáramlatból érzik, hogyha ott valami fal van pl, tehát eleve érzésből is nem repülnek neki egymásnak, tehát nem kell egymást látniuk, de vajon elgondolkozva nézik egymást? És vajon ők is egyformának látják magukat, egymást, mint mi őket; vagy náluk is mindenkinek megvan a saját neve?
2018. jún. 19. 23:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Navigációs tévedés. Az evolúció így programozta őket: fényes pontot mindig ugyanabban a szememben látok (összetett szem, ugye...) = egyenesen repülök. Ez a nap és egyéb égitestek esetén igaz, mert a kozmikus távokhoz képest elenyésző a rovar által repült út. A lámpához képest viszont nem igaz - de nem olyan régóta van lámpa, evolúciós léptékben ez egy vadonatúj kihívás. Ha még pár évezredig világítunk, valószínű kifejlődnek fejlettebb navigációjú rovarok is :)
2018. jún. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ettől még persze élhetnek társas életet a lámpától függetlenül. Ez már az utódnemzés miatt is fontos:)


Szerintem nincs én-tudatuk, így nevük sem.

2018. jún. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de még némi kiegészítés jól jönne (Amúgy fölpontoztam, de jöhetnek még válaszok, mert azért még nem érzem mégse talán teljesnek a választ; de köszönöm az eddigi hozzászólásokat.)
2018. jún. 19. 23:53
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nem konkrétan körbe, hanem összevissza repülnek, egymást kerülgetve, csapatban; egy adott pl fél köbméteren belül kb. Hát így cikáznak, meg kerülgetik egymást.
2018. jún. 20. 00:03
 7/8 A kérdező kommentje:
*Kb. egy méterrel a talaj fölött
2018. jún. 20. 00:04
 8/8 Biluxaa válasza:

skácok tudok 1 még misztikusabb talányt=>

miért nem elég a musllincáknak ,ha levágok 1dbt a gyümölcsömből,ami jó kaja forrás nekik ,de nem mégis rámenek a maradékra ,amit külön tettem?😨

2020. aug. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!