Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez fejtetű lenne?

Ez fejtetű lenne?

Figyelt kérdés

Ma este, hogy visszamentem a szobámba egy aprócska bogarat fedeztem fel a lepedőmön. Mivel elég puha a matrac, mikor belenyomtam az ujjam nagyot "ugrott", de lehet csak az ujjam volt ekkora hatással a pici bogárra. Ekkor megijedtem, és összenyomtam. Mikor megvizsgáltam kb. 1 mm nagyságú lehetett. Leginkább a tetűhöz hasonlítanám, átlátszó színe volt a fehér lepedőn és középen ilyen barnás csík szerűséggel. A lábai a tesz elején vannak, azt nem tudom kivenni az összenyomott testből, hogy három pár lába van e. Mert befele áll az osszes illetve e feje is/az leszakadhatott... nem tudom. Szárnya nincs.

A fejbőröm nagyon viszket 1-2 hete. Anyámmal, testvéreimmel is megnézettem többször is. Azt mondják se serke, se tetü nincs benne. Csak piros pontok ott ahol viszket a fejem. Illetve lemezesen korpásodik a hajam. Hiába mosom meg éjfélkor, reggel hatkor fésülködöm és már tiszta korpa minden. Most is viszket a fejem mindenhol. A bogarat nem a fejtámlánál vagy párnán találtam hanem a lábamnál. Este pedig nyitva az ablak, és ég a villany. Ma a talpamnál pl egy szárnyas hangyát láttam, ez pedig kb térd magasságban volt.



2018. jún. 20. 00:31
 1/5 A kérdező kommentje:
És azt még elfelejtettem leírni, hogy a teste nem szélesedő, mint a teűé. Hanem hosszúkásabbnak mondanám.
2018. jún. 20. 00:53
 2/5 A kérdező kommentje:
Illetve most néztem meg a lábai nem olyan vaskosak, és nem átlátszóak.
2018. jún. 20. 00:58
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Nem az. Fejtétű a fejeden van és nem egy darab van belőle. Menj el bőrgyógyászhoz. Simán lehet,hogy gombás a fejbőröd vagy allergiás vagy valamire,de megfelelő samponnal,gyógyszerrel kezelhető!
2018. jún. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Tuti nem , a fejtetu fekete színű
2018. jún. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
25%
A kinézet leírás alapján ez inkább bolha, akkor már, de lehethogy egyik sem.
2018. jún. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!