Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ha kereten veszek méhcsaládot,...

Ha kereten veszek méhcsaládot, akkor annak a szállítási módja az hogy elszállítom a kaptárakat, és átrakjuk az enyémbe a kereteket méhekkel, majd következő reggel hajnalban hozhatom? Ugye?

Figyelt kérdés
A hivatalos része az külön dolog tudom.:)

2018. jún. 20. 07:21
 1/4 szabóméhészet ***** válasza:

Ugye ez a kérdés csak vicc? Főleg itt ezen a kókány oldalon.

Méhészkedni akarsz,már legalább 50 kiolvasott méhészkönyvön túl kéne lenned és akkor ezt a kérdést be se irod ide.Gondolom a zöld fórumról a méhészfórumról se hallottál akkor még.

Ne haragudj,de 33éves méhészmúlt után,13évesen kezdtem 118 kiolvasott könyvvel,a kérdés nálam leverte a biztositékot.

2018. jún. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen. Én nem így fogom. :) Évek óta tervezem hogy belevágok, de csak idén jutottam el odáig anyagilag hogy ténylegesen belekezdjek 15 családdal. A kaptárakat amibe kerülnek majd, saját kezüleg csináltam.

Sokat olvastam utána, rengeteget talnumányoztam a mikénteket, még ha nem is százakárhány könyvből.

Álltam 2 évben gyakorlatként kaptár mellett egy kedves ismerősömnél de ő sajnos tavaly meghalt. Ezt már nem volt alkalmam megkérdezni tőle, de rengeteget tanított nekem.

A kérdés lehet hogy h@lye, de fontos részletkérdés számomra ami nem tiszta. szerintem nincs mit rajta szégyellnem, pont ez a szakma az aminek az elején jobb ha kérdez az ember ha bizonytalan, mint öntelten a saját feje után menjen az ember, így okozva kárt önmagának vagy más méhészetnek, mert ugye ilyen is történhet :)


Ui.: Az íráshibák keresése felesleges, úgysem tudjátok megszámolni :D

2018. jún. 22. 08:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Jól mondod. Mikor megalkudtál az eladóval akkor délután elmész a kaptáraiddal és átrakjátok a családokat. Vártok estig és aznap este (sötétedés után) visszaszállíthatod a lezárt kaptárakat a telephelyedre.

Legyen szellőzése a kaptáraknak, hogy ne fulladjanak le a méhek!


A méhészkedés nekem egy hobbi amit évek óta sikeresen űzök. Nekem nagyon bejött.


Sok sikert!

2018. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Kedves Utolsó Válaszadó! 🙂👍
2018. jún. 25. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!