Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Léteznek e még napjainkban...

Léteznek e még napjainkban szentjánosbogarak? Ha igen, hol?

Figyelt kérdés
(Nem természetvédelmi területen)
2018. jún. 28. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a parkban is láttam néhányat múlt héten. Nem tudom mitől függ, hogy merre járnak. Lehet, hogy feléd is vannak, csak még nem vetted észre.
2018. jún. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Léteznek, nem olyan borzalmasan ritka, legalábbis a nagy szentjánosbogár - Lampyris noctiluca, a másik két faj már eléggé az. Lakott területeken nyilván nehezebb belebotlani, illetve tömegesen csak kevés helyen fordul elő, de az egész országban lehet találkozni velük, nálam is rendszeresen jönnek hímek fénycsapdára (pedig falu közepén vagyok), illetve lárvákat is szoktam találni.
2018. jún. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mátranováki Fényevő válaszolónak hidd el, amit ír. Kedvenc válaszolóm, mert eddig még mindig segített nekem is, bármit kérdeztem ebben a kategóriában. Szentjánosbogarat én is nagyon régen láttam. Gyerekkoromban rengeteg volt. Én is falun laktam akkor. Itt egy nagyváros kertvárosi részén, ahol lakom, szinte már sosem.
2018. jún. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ha alkonyatkor erdőbe vagy mezőn járkálok, bizony látok egyszerre minimum százat! De az udvarunkba is láttam bizonyos napokon vagy harmincat-negyvenet! :):) És ez igaz, komolyan mondom, nem viccből!
2018. jún. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!