Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Bolha a házban?

Bolha a házban?

Figyelt kérdés

Eljöttünk a barátom (együtt élünk) tesójáékhoz szülinapozni. Itt is aludtunk. Most reggel észrevettem, hogy valami csíp...és egy bolha volt. Haza tudjuk vinni a bolhát? Mit kellene tennem, nehogy baj legyen? Csak délután megyünk haza. Szólni nem szólhatok, hiszen vendégségben mégsem dobhatom fel csevegési témának, hogy "hé, találtam egy bolhát!"


Nem akarok bolhás lenni.


2018. júl. 8. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Haza tudod vinni a bolhát. Sajnos elég szívós állat és nehéz megtalalálni, ha esetleg van még. Szerintem a legjobb amit tudtok tenni hogy amikor hazaértek leveszitek az összes ruhátokat még az ajtóban és bedobjátok a mosógépbe, meg esetleg befújjátok magatok vérszívó riasztó sprével
2018. júl. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem lesz sértő, ha azt mondom neki, hogy ki kell mossam gyorsan a ruhákat a bolha miatt? Persze végülis inkább sértsem meg, minthogy aztán a sok ruha közé befêszkeljen a bolha. Azóta azt lesem, van-e még. :/ mondjuk szerintem nem us tudnak róla, hogy van háziállatuk a macskán kívül is.


Akkor jön majd egy alapos mosás-zuhanyzás.

2018. júl. 8. 08:34
 3/10 anonim ***** válasza:
De sértő lesz. Minek kellene megmondanod, hogy ha hazamész, azonnal mosol?
2018. júl. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mivel az ő ruháját is ki kell mosnom, nem csak az enyémet, nem? Hiszen ő is itt van, nem csak én és gondolom ő sem fújta be magát bolha ellen valamivel. :D
2018. júl. 8. 09:06
 5/10 A kérdező kommentje:
Mármint a barátom ruháit kell kimosni és neki kell mondani az okot, nem a házigazdáknak. Őket nem sérteném meg, isten menst! :)
2018. júl. 8. 09:07
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Gyakran járok bolhapiacon, soha semmi gondom nincs, egy-két dolgot haza viszek ha elég olcsónak találom.
2018. júl. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Simán viheted magaddal, hazaértek, mindent mosni plusz fújd le a táskát stb pl biokill vagy insecticide 2000 spray-vel
2018. júl. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sansensei válasza:
22%
Én meg szoktam enni.
2018. júl. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne parázd túl a dolgot. Persze haza tudod vinni, de az emberekben (illetve a ruházatban) nem igazán szeretnek megtelepedni. Barátod tesójánál is csak a macska miatt telepedett meg. Ha a hazaúton nem csíp, akkor jó eséllyel nem viszel semmit. A ruháitokat gondolom úgyis mosod ha hazaértetek, de azért emiatt nem kell már a bejárati ajtóban levetkőzni. Amire jobban figyelj, azok a szőnyegek, mert abba viszont szeretnek beköltözni. Ha úgy látod, hogy ez megtörtént, akkor a napi porszívózás (illetve a padlón, járólapon felmosás) rövid úton megoldja a problémát.
2018. júl. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A pici babán több csípés is van. Kicsit aggódok, de minket nem csíp semmi.
2018. júl. 8. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!