Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen fajta pók a potroha...

Ez milyen fajta pók a potroha alapján? :O

Figyelt kérdés

Tegnap este láttam az üvegtégla fal sarkában kettőt is. Olyan erős hálója van, hogy a papírzsepit simán elbírta és ahogy azt "megpöcögtettem" a háló sercegett, tudjátok mint a pókos horrorfilmekben (olyan erős szövésű volt).

Képek:

[link]

[link]

[link]



2018. júl. 13. 12:09
 1/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Steatoda triangulosa - háromszöges faggyúpók.
2018. júl. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1: Köszi. És ennek mérgező/halálos a csípése? Nem mertem összenyomni, először azt hittem, hogy valami feketeözvegy. Nagyon ijesztő volt a hálója, ahogy sercegett. 🤮 😨
2018. júl. 13. 13:47
 3/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Nem, teljesen ártalmatlan, még átmarni se tudja az emberi bőrt, de ha mégis sikerülne, annyira se lenne fájdalmas, mint egy darázscsípés, a méretéből adódóan. (Persze tuti jön majd olyan, akit már mart halálra ilyen kétszer is...)

De amúgy is fölösleges összenyomni, összeszednek egy rakás "kártevőt" a lakásban, sokat még azelőtt hogy el tudnának terjedni.

A háló pedig valószínűbb, hogy azért "sercegett" mert valami beleakadt vagy valami lazább anyaghoz rögzítette és az megmozdult, magában se a pók, se a háló nem képes hangot kiadni.

2018. júl. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor nem bántom szegényt csak azt se szeretném, hogy nagyon elszaporodjon az előtérben.
2018. júl. 13. 16:41
 5/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Túlzottan nem fognak. Alapvetően egy élettér (vagy jelen esetben előtér) csak adott számú példányt tud eltartani, a többinek nem jut elég kaja, ők vagy éhen halnak, vagy elmenekülnek, vagy a többiek áldozatává válnak. Szóval ha nincs nekik korlátlan kajautánpótlás, akkor nem maradnak sokan.
2018. júl. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!