Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Találtunk egy pókot a kertben....

Találtunk egy pókot a kertben. A falon mászkált. Mivel félek a pókoktól szeretném megyudni hogy melyik fajta volt õ. Tobbi lent?

Figyelt kérdés
Kb 4-5 cm alaphelyzetben, rágókat nem láttam rajta de lehetséges hogy van, szürkésbarna, mozgékony. Magyarországon találtam, kertben. Több is volt egyhelyen.

#pók #ízeltlábú #milyen faj
2018. júl. 22. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
4-5 cm ????
2018. júl. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Lehet fiatal cselőpók (Geolycosa vultuosa vagy Lycosa singoriensis) vagy réti farkaspók (Hogna radiata) is ezek alapján. Meg még pár másik faj, de ezekkel találkozni gyakrabban.
2018. júl. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Cselõpók a legvalószínūbb képek alapján. Kell félni? Bejön a házba, mar ha észrevesz, támad vagy elbújik
2018. júl. 22. 11:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell félni tőle.
2018. júl. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Egyik pók sem mar, ha észrevesz, még a dajkapók is inkább menekül (feltéve hogy nem a kokonjába nyúlsz), minthogy marjon. A cselők alapvetően békések, kézzel azért nem érdemes hozzájuk nyúlni, mert ha rosszul fogod meg, támadásnak veheti, de nem fog megkergetni senkit, ha a házba betéved, az sem azért van, mert emberre vadászik.
2018. júl. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Várhegyibence ***** válasza:
Én ugyan lelkes természetbúvár vagyoi 😄 de nem tudom hogy mar e
2018. aug. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!