Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan lehet egy hernyóból...

Hogyan lehet egy hernyóból lepkét nevelni?

Figyelt kérdés
Zöldborsóban találtam hernyókat, és szeretném őket felnevelni. De még sosem csináltam ilyet. Milyen növényt kellene nekik adnom táplálékul? És talán hülye kérdés, de élő növény kell nekik vagy "leszedett" növényt is megesznek?

#lepke #hernyó #tápnövény
2018. júl. 23. 17:53
 1/2 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Zöldborsóban valószínűleg Helicoverpa armigera - gyapottok-bagoly hernyóját találhattad, de kép után lehet biztosat mondani.

Attól függően, hogy milyen faj, más-más növényt esznek, de ha valamilyen növényen találja az ember (esetedben borsó), akkor azon célszerű nevelni továbbra is, mert nem mindig állnak át másra még a polifág fajok sem.

Friss növény kell neki, ami azt jelenti, hogy ha elkezd száradni/fonnyadni, akkor ki kell cserélni, de nem kell cserépben tartani vagy bármi (de úgy is megoldható), csak naponta ránézni.

Emellett az ürüléket célszerű kiborítani naponta a dobozból, vagy csak nagyon jól szellőző helyen tartani, ahol nem penészesedhet be neki. Föld vagy homok se árt az aljára pár centi vastagon, mert sok faj abban bábozódik.

Ha elvonul bábozódni, utána célszerű betenni neki egy vagy több botot a dobozba, hogy amikor majd kel a lepke, legyen mire felmásznia és legyen neki annyi hely, hogy fel tudja pumpálni a szárnyait rendesen. Az, hogy mennyi helyet jelent ez, értelemszerűen fajtól függ.

Ha töltesz fel róla fotót, nagy eséllyel meg tudom mondani, melyik fajt találtad.

2018. júl. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Üdv! Köszönöm szépen a részletes választ :) Lepkés csoportban már kiserült, hogy az a faj, amit írtál. Megpróbálom a leírásod szerint ellátni őket.
2018. júl. 23. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!