Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » (Perui) gyászbogárlárva...

(Perui) gyászbogárlárva tenyésztéshez melyik fajta filmtekercses dobozt használják?

Figyelt kérdés

Gyászbogárlárvát fogok tenyészteni és elvileg egy filmtekercses dobozban tud bebábozódni 1...De melyikre gondoltak vajon...a klasszikus cső alakúra?

Ui.:bocs ha hülyeséget kérdeztem...de nekem mind kettő fajtából van itthon a laposabbikból is meg a cső alakúból is...Ti melyiket használtátok?



2018. aug. 3. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a doboz milyensége a lényeg... Tökmindegy, melyikbe teszed. Az a lényeg, hogy egyesével legyenek, mert amíg együtt vannak, termel a szervezetük egy olyan hormont, amitől nem bábozódnak. Ez egyfajta védekezés, mert ha a többi között bábozódnának, a kedves kollégák felzabálnák a bábot (is, ahogy mindent felzabálnak).

Én horgászboltban vettem egy ilyen úgynevezett "horogtartó dobozt". Ilyesmi:

[link]


Most hirtelen nem tudom, hogy 5x4 vagy 6x4 fakkos.

Félig töltöm korpával, és ebbe rakom őket egyesével. Simán bábozódnak benne, s könnyebb rakosgatni, mint csillió darab kis dobozt. De ha filmtekercses dobozba szeretnéd tenni őket, az is jó, ismétlem, az a lényeg, hogy egyedül legyenek.

És ha a bogár kikel, ne tedd addig a többi közé, amíg világos színű, csak ha már teljesen fekete. Amíg világosak, addig puha a kitinvázuk, s a kollégák felzabálják őket (lásd, mint fentebb).

2018. aug. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi :)

És neked könnyű volt?Mert az eladó csaj azt mondta, hogy nem fog sikerülni.... :( Mert a kereskedésben is 1 hét elteltével elpusztulnak...

2018. aug. 5. 07:43
 3/6 A kérdező kommentje:
És mennyi idő amíg bebábozódnak?Mondjuk ha én tegnap előtt dobozoltam be őket, akkor tényleg egy 5-6 nap?
2018. aug. 5. 07:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hosszú évek óta tenyésznek, és nagyon könnyű őket tenyészteni.

Bábozódás a hőmérséklettől függ, általában 8-12 nap, de ilyen melegben lehet, h. egy hét alatt meglesz. Arra figyelj, h. levegőre szükségük van, szóval a kis dobozaid tetejére remélem, fúrtál egy-egy kis lyukat :) ha nem, még megteheted. Legegyzserűbb, ha egy szöget (fogóval!) lángba tartasz, s ha forró, egy mozdulattal átmegy a műanyagon.

Illetve jól kell a lárvákat etetni bábozódás előtt, különben elpusztulhatnak lárvának, vagy satnya bogarak lesznek.

Én kb. 8-10 cm magas korpában tartom őket egy nagy ikeás dobozban, s a korpa tetejére teszek zöldséget, gyümölcsöt, és száraz kutyatápot, mert fehérjére is szükségük van.

Tényleg nagyon egyszerű őket tenyészteni, és nagyon-nagyon szaporák.

2018. aug. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen van rajta luk :) Mondjuk én egy ilyen "hús felszúró" pálcikát hevítettem fel a gáztűzhelyen és azzal fúrtam át :) Ha csak simán át bökném akkor meglenne arra is az esély, hogy elreped a doboz...nekem most 3 filmtekercses dobozban vannak és 1 gyógyszeresben meg egy "gyöngytartó dobozban" de ez lényegében olyan mint a te horgász dobozod :) Így vannak 20-an :)Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
2018. aug. 5. 12:29
 6/6 A kérdező kommentje:
Tegnap kaptak bogár zselét is...Mára már csak 2-3 dobozban láttam maradékot :D Egyébként a nagy dobozban búza korpa van alattuk és a kicsikben pedig forgács...azt olvastam ezek jók nekik :)
2018. aug. 5. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!