Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Melyik a legjobb szunyogriaszto?

Melyik a legjobb szunyogriaszto?

Figyelt kérdés

A sima boltokban kaphato osszes magamra fujhato szunyogriasztot magamra fujtam mar, es egyik sem hasznalt. Imadnak a szunyogok, es raadasul meg allergias is vagyok rajuk (3-4 cm atmeroju, bedagadt csipes lesz beloluk, amik egnek, fajnak, viszketnek, majd az ido mulasaval 5-7 nap utan veralafutas szeru lila foltta alakulnak)

Eljutottam arra a szintre igy nyaron, hogy mar sehova nincs kedvem elmenni itthonrol, ezek miatt. Az orvos annyit tudott mondani a problemamra, hogy probaljam inkabb megelozni a dolgot, de az sem sikerul. Kalcium tabletta, calcimusc sem segit semmit.

Az sem erdekel, ha kibirhatatlan budos a dolog, barmilyen tanacsot elfogadok. Ugy hallottam, hogy esetleg a vadaszboltokban lehet igazan jo szunyogriasztot venni, ez igaz lehet?

Elore is koszonok szepen minden ertelmes valaszt! :)



2018. aug. 8. 00:32
 1/3 anonim válasza:
a sűrű szövésű háló légrésmentesen felrögzítve :D annál jobb nincs
2018. aug. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

A leghatékonyabb a 100%-os DEET (N,N-dietil-meta-toluamid) hatóanyagú szúnyogriasztó, ami egy idegméreg, szóval nem ajánlom a használatát. Szétmarja még a műszálas ruhákat is, meg durva mellékhatásai vannak.

De elriasztja a szúnyogokat. Magyarországon nem lehet kapni, mert nem túl egészséges, itthon a 40%-os DEET a max, amit túraboltokban megkapsz (Mountex).


Ami a DEET-nél kicsit kevésbé károsítja a szervezetet, az az Icaridin / Picaridin, ebből is számít, hogy milyen koncentrációjút veszel, a boltokban 20-30%-osakat forgalmaznak.


Ezen kívül még használják az eukaliptuszból kinyert p-Menthane-3,8-diol (menthoglycol) hatóanyagot is, valamennyire az is riasztja a szúnyogokat. Ez elvileg sokkal kevésbé egészségtelen mint a másik kettő, de én még nem próbáltam.


Ha ideiglenesen kell a szúnyogok, moszkitók ellen védelem, főleg ha maláriás vagy egyéb területen jársz (nem hinném, hogy ebbe a csoportba tartozol :D), akkor a minél nagyobb koncentrációjú DEET-et javaslom. Egyébként meg rövid távon picaridine. Hosszú távon ne használj semmit szerintem. Illetve de, szúnyoghálót, hosszú ujjú pólót, inget. :D

2018. aug. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen!:) Mindenkepp megprobalok ilyeneket keresni:)

Sajnos a hosszu ruhan keresztul is sikeresen osszecsipkednek:D

2018. aug. 8. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!