Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A pókoknak van tudatuk vagy...

A pókoknak van tudatuk vagy érzéseik?

Figyelt kérdés
Most halt meg a madárpókom és elég szomorú vagyok miatta. Mindig erdekelt, hogy neki vannak e érzései vagy gondolatai mint mondjuk más állatoknak. Neten próbáltam utána nezni de nem talaltam semmit :/ köszönöm elore is a válaszokat. :)

2018. aug. 11. 12:25
 1/3 anonim válasza:
32%
Az állatok ösztönlények, sajnos nekik Nincsenek érzéseik, csak néha éhesek.
2018. aug. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
Tudatuk van, ugyanis mozognak, érzéseik meg elvileg "nincsenek", de valójában minden állatnál vannak egyértelmű jelei.
2018. aug. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudatuk nagyon minimális, nem hiszem, hogy az alap ösztönöknél több lenne. Tehát én tudattal nem hiszem, hogy rendelkezik. De pl ha éhes eszik, ha nem tetszik neki az adott környezet, akkor költözik, alap ösztönök. Idegrendszerük nagyon kezdetleges, kétlem, hogy a fájdalmon kívül (már ha érzékeli) érez bármilyen más érzelmet.
2018. aug. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!