Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen fajta pók lehet?

Milyen fajta pók lehet?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban találkozom ilyen pókkal a lakásban. Egész nagy méretűek és nem mondanám, hogy gyávák. Múlt éjjel a fejemen mászott, arra ébredtem. Ugyen nem mérges vagy ilyenek? Ha valaki felismeri, várom a véleményét. Köszi

[link]



2018. aug. 22. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
28%
Házi zugpók lehet. Nem mérges, bár bent lakásban elég sokáig eléldegélnek. Lehet, hogy nőstény, petéketbrak és nő a kiccsalád. Én minden zugot kitakarítanék és végig rovarirtóznám, nehogy ilyen másszon az arcomra!!!
2018. aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Botond1999 ***** válasza:
46%

Erről a képről nehéz megállapítani, de ha fenyegetést érez, megcsíphet. Amitől valószínűleg különösebb bajod nem lesz, legfeljebb viszketni fog és piros lesz a helye. Esetleg kicsit megduzzad. Ha allergiás vagy a pókcsípésre vagy ha zavar, óvatosan fogd meg és tedd ki a lakásból.

Vagy keress az udvaron egy pókszázlábút és vidd be a lakásba. Ő ugyanis megeszi a pókokat.

Igaz, ő is megcsíphet, és ez a csípés valóban fájdalmas.

2018. aug. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Igazából azért kezdett el zavarni, mert korábban nem találkoztam hasonlóval. Csak a szokásos kisebb méretű pókok, vagy ha nagyobb, akkor kaszáspók...de ez kicsit félelmetes. Napközben mindent végigkutattam, még pókhálót sem találok, éjjel viszont előjönnek. Rohadt gyorsan futnak. Kicsit irtózom tőlük. Na jó, nem kicsit. Nagyon 😒
2018. aug. 22. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!