Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan kell tisztán tartani...

Hogyan kell tisztán tartani egy madárpók terráriumát?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtt volt egy pókom (Nhandu Chromatus). Közel egy évig élt, amit nagyon sajnálok, mert igyekeztem mindent megtenni, hogy az eredeti élőhelyéhez hasonló környezetet biztosítsak neki. Figyeltem a hőmérsékletre, és páratartalomra is.


A baj az volt, hogy szinte egyik napról a másikra apró fehér bogarak jelentek meg a terráriumban. Mint később kiderült, ezek atkák voltak, és szó szerint megtámadták a pókot. Teljesen befedték a pók potrohát, stb... A póknak kihullott a szőre a potrohán, és a legszomorúbb, hogy nem tudtam tenni ellene semmit, mert a vége felé már 2-3 naponta takarítottam a terráriumot, és ugyanúgy megjelentek ezek az állatok, én pedig értetlenül álltam az egész előtt, mert van egy ismerősöm, aki szintén tart pókot, de nála egyáltalán nem jelentek meg, és nem is takarította a terráriumot. Természetesen átmostam az oldalát, tetejét, alját... kicseréltem a földet, letöröltem a díszeket, de ez az atkákat nem zavarta.


Most újra szeretnék pókot venni, de előre félek, hogy ez fog történni. Szerintetek mi okozhatta ezt a "jelenséget" és mit lehet tenni ellene?


Esetleg van-e valami megoldás arra, hogy "öntisztítóvá" tegyük a terráriumot? Nem azért, mert lusta lennék takarítani, hanem mert szeretnék mindent elkövetni, az atkák és ilyen-olyan élőlények minél kevesebbe eséllyel jelenjenek meg.


Köszi a segítséget!



2018. aug. 23. 14:15
 1/2 Lipton. ***** válasza:

Túl magas volt a páratartalom, nem volt megfelelő a szellőzés!

Nem kell nagyon öntözni a talajt, kisebb terkóba elég 1-2 spricc víz és egy kis kupakot feltölteni.

Giotinajtós terkókat használok, gyufaszálat rakok az üveg és ajtó közé, így előről is áramlik a levegő!

Általában ezek a fehér atkák nem bántják a pókokat, a nedves helyekre vonulnak, pl csáprágókra, így hiába takarítos ki a terkót, attól még a pók hurcolja magával, amíg le nem vedlik.

2018. aug. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálunka ez élelemmel került be a terráriumba. Nem vettem észre, de a tücsköknél nagyon elszaporodtak az atkák. Erre is érdemes odafigyelni.
2021. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!