Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen rovar lehet?

Ez milyen rovar lehet?

Figyelt kérdés

Két napja ellepték a konyhát, nem túlzok, legalább 50, de inkább még több ilyen, először a konyhaablakot (hiába fújtam le, egy adag megdöglött, jött még több), most már a szobában is röpködnek, beleszállnak mindenbe, nagyon gáz. Szúnyoghálónk van, mind ép, fogalmam sincs, honnan jutnak be.


Méretre kb muslincaméret, csak ilyen sárgás-fehéres színük van. Megpróbáltam lefotózni, bár nem a legélesebb, talán valamennyire látszik.


[link]


Mit lehet kezdeni ezek ellen?



2018. aug. 29. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem szúnyog. Valahol bent kelhettek ki.
2018. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szúnyog, a kép közelről készült, de méretre tényleg csak akkorák, mint egy muslinca. Tegnap beleszállt az egyik az üres tányéromba, és a villa egyik fokával nyomtam szét, szóval ennyire picik.
2018. aug. 29. 14:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Olyanok mint a kérészek, (bár nem azok) pár nap alatt elpusztulnak, szerintem rajzanak.
2018. aug. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fátyolkák és rablólegyek is hasonlóan néznek ki.
2018. aug. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A fátolykára tényleg hasonlít, de az nem nagyobb? Wikipédián azt írja, hogy 6-35 mm a szárnyuk, ebből maximum a 6 fér bele, mert az egész dög nagyon max fél centi szerintem... szóval kinézetre stimmel, de méretre nem.

Meg mit csinálnak ezek a dögök a város közepén egy panelban? :/ Se szobanövény, se semmi, ami érdekelhetné őket...

2018. aug. 29. 15:16
 6/8 anonim ***** válasza:
A nevüket nem tudom, de esténként a fényre jönnek tömegével, repkednek, de ártalmatlanok. Az utcán is lehet látni őket kisebb felhőt alkotva. Nem kell tőlük tartani, reggel az ablak felé eltűnnek a világosban. A szúnyoghálón át tudnak bújni. Csak a fényre jönnek, nem esznek meg nálatok semmit, és nem is fognak nálatok elszaporodni.
2018. aug. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha eltűnnének, nem lenne gond, de sajna csak ellepik az ablakot. Kajába, szembe, mindenhova repülnek, ami már nem egészséges. De mégse fújhatok be mindent napi szinten, pláne a konyhában.
2018. aug. 30. 08:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Hívj rovarirtókat!
2018. szept. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!