Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar lehet ez?

Milyen rovar lehet ez?

Figyelt kérdés

Van pár mályvavirágú növényünk a kertben, amin tombolnak a zöld poloskák, ezt már megszoktuk, viszont ma reggel találtam az egyik növényen egy nagyobb méretű zöld, hát nem is tudom... szöcskét? Viszont nem hasonlít arra a zöld szöcskére amit a google kidobott, se sáskára, mi lehet ez?

Ugyanúgy zöld (kiwi vagy lime féle) az egész, hosszúkás csápja van, hosszú lábai



#rovar #poloska #sáska #szöcske #mályvavirág #rusnyadög
2018. aug. 30. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
van kb 20 féle szöcske magyarországon, valószinüleg azok közül lesz
2018. aug. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elsőre a sisakos sáskára gondolok:

[link]


Extrém esetben fűrészlábú szöcske: [link]


Bár ennek elég kicsi az esélye mert ritka jószág :)

2018. aug. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és elsőnek üzenem, hogy hazánkban úgy 46 szöcske és vagy 70 sáskafaj él :D
2018. aug. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, közben rájöttem
2018. aug. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem volt olyan "lapos" mint az első, a másodikra hasonlít eléggé, bár nem mentem hozzá közel, mert hálóval elkaptam aztán kihajítottam (azóta a házban is volt egy)
2018. aug. 30. 16:24
 6/11 tabaki ***** válasza:

Nem lehet, hogy egyszerű ájtatos manó volt? Viszonylag nagy, hosszú lábú, általában zöld, gyakori, rá lehet mondani, hogy hosszúKÁS a csápja:

[link]

[link]

2018. aug. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak felismerne a kérdező egy imádkozó sáskát! :D


(Ti mit értetek csáp alatt?

Csak mert a csáp az a fején lévő hosszú "antenna")

2018. aug. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem, tényleg nem imádkozó sáska volt, amit én láttam, annak nem volt ilyen feje, egybe volt a testével.
2018. aug. 31. 19:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért valamit még írhatnál a kinézetéről?

Hosszú lábak? hosszú csápok? Volt szárnya? Tojócsöve? Egyenes vagy kampós tojócsöve volt-e?

2018. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tabaki ***** válasza:
Belátom, hogy az ájtatos manó elég széles körű ismertségnek örvend, és magunk között szólván, meglepett volna, ha kiderül, hogy arról van szó. Azért próbálkoztam mégis vele, mert a legvalószínűbb zöld lombszöcske (esetleg szemölcsvesztő szöcske, de az nem annyira zöld) a Google „zöld szöcske” képtalálataiban szép számmal megtalálható. Gondoltam arra is, hogy még kifejletlen, szárnyatlan példány lehetett, de olyan is van a képek között. Jó lenne pontosabban belőni a méretét, meg a csápok hosszát a testéhez képest, mit jelentenek a hosszú lábak (a szöcskéknél elsősorban az ugrólábak feltűnően hosszúak), volt-e rajta más szín is, volt-e szárnya, stb.
2018. szept. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!