Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért démonizálják a darazsakat?

Miért démonizálják a darazsakat?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon szép állatok. Azt mondják róluk, hogy gyakran támadnak emberre, de engem még egy sem támadott meg, méh viszont már csípett meg. Én szeretem őket, ők szeretnek engem, ahogy D. J. Trump mondaná. :D


[link] Ez a legszebb fajta nagyon kecses.


2018. szept. 3. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

A darazsakkal több baj is van.

1.: Kártevők. Megesznek konkrétan MINDENT. A gyümölcsbe, a fába, más rovarokba, konkrétan majdnem mindenbe belemennek. A méheket is pusztítják. Hasznuk konkrétan nem sok van. Virágokat a darázs nem igazán poroz be.

2.: Lehet, hogy nem repülnek rád csapatostól, de ha véletlenül rosszkor vagy rossz helyen, vagy egy kicsit belekerülsz a privát szférájába akkor megcsíp.

3.: Egyes emberek allergiások rá. Tudom, a méhekre is van aki allergiás (sőt, gyakran együtt jár a kettő) de ez még egy tény.

4.: Olyan helyekre fészkelik be magukat ahol alig lehet őket kiirtani. Ráadásul teljesen idióta, emberközeli helyeket gondolj el. Gázóra, vagy villanyóra szekrény, padlás, fémcső, elhagyatott autók, kb. mindenhova le tudnak telepedni.

5.: Nagyon szaporák. NAGYON.


[link]

2018. szept. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

" Gázóra, vagy villanyóra szekrény, padlás, fémcső, elhagyatott autók, kb. mindenhova le tudnak telepedni.'


Mi szaporodtunk el, nem ők.

2018. szept. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

A darazsak szépségének megítélése, mint bármely szépségé, relatív. Az, hogy démonizálják őket, a kifejezés nem megfelelő. A darazsak, ha csapatban vannak, és mindig úgy telepszenek, és véletlenül megzavarod a kolóniájukat, akkor támadnak. Nem egy-egy egyed, hanem az egész kolónia egyszerre.

Két történetem van erről:

1. Sógornőm az udvarukon lévő trombita-folyondár nevű díszbokrot szerette volna megnyesni. Nem tudta, hogy abban darazsak fészkelnek. A bokornyírás közben a darazsak megtámadták, isten tudja csak, hogy hányan össze-vissza marták, mert a darázs az nem csíp, mint a méh, hanem harap. Következmény: mentő vitte kórházba, majdnem belehalt. A vérnyomása a csillagos egekbe volt, a vércukra szintén. Hosszas kórházi ápolás után jött rendbe.

2. Kb. egy hónapja történt: Egyik barátom vejét a saját kertjükben, fűnyírás közben megtámadták a darazsak. Beszaladt a házba, hideg vízzel próbálta enyhíteni a fájdalmait, Calcium-ot ivott az allergia enyhítésére, majd perceken belül összeesett. Mire a mentők kiérkeztek, már halott volt. Egy órán keresztül küzdöttek, próbálták visszahozni, de már nem sikerült. 40 éves volt.

De szép állatok is ezek a darazsak!!!!

2018. szept. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha az ember körültekintő elég ritka, hogy csapatostul támadják meg. Sajnálatos, hogy az ismerőseid között két eset is volt. Nálunk egyszer az almafán volt egy kézi-focilabda közötti méretű darázskas, mégsem igazán volt több darázs és nem támadtak meg minket. Egyébként én sem szeretem őket, a ház körül amikor látok kisebb fészkeket egyből leszedem. Most érik a szőlő, nincs egy ép fürt se, fele le van már rágva darazsak által.
2018. szept. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
1-es válaszóló a darázs nem kártékony pont hogy hasznos mert megfogja a kártékony rovarokat.
2018. szept. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
A darázs csak megijed a zajtól mint például a fűnyírás.Arról nem tehet hogy megijed és megakarja magát védeni hasznos állatok eléggé meglehet tűrni őket,csak nem kell csesztetni!Egyébként hogy akertben fészkel arról tényleg nem ő tehet hanem az ember elvette a fészkelőhelyeiket az erdőben,és ezért jönnek be a településekre.Nagyon is hasznos állatok pedig!
2018. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Tényleg nagyon hasznos ahogy megeszik a szőlőt...
2018. szept. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Viszont az egreseimről leeszik a levéldarázs álhernyóit amik amúgy felzabálnák az egész egres ültetvényt... úgyhogy van azért hasznuk!


(Irónikus amikor az ember haszontalannak nevez egy állatot miközben maga az ember a valaha élt leghaszontalanabb, legkártékonyabb élőlény a Földön)

2018. szept. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a szőlőt eszik meg a darazsak a legyeket is megfogják és sok más kártékony rovart is megfognak.
2018. szept. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!