Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan tudnám eltüntetni a...

Hogyan tudnám eltüntetni a poloskákat?

Figyelt kérdés

Rengeteg van az erkélyen és ha kinyitom az ablakot rögtön bejönnek.

Hogyan tudnék védekezni ellenük?



2018. szept. 11. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos csak szúnyoghálóval.

De ha ez megnyugtat most már jön az ősz úgyhogy nemsokára eltűnnek. :)

2018. szept. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2018. szept. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészről az összes rovarirtó szerre immunisak, másrészről rohadtul szívósak is.


DE ETTŐL FÜGGETLENÜL MÉGIS LÉTEZIK MÓDSZER AZ ELPUSZTÍTÁSUKRA!


Nem, nem papucs, nem is porszívó vagy légycsapó. Olyan módszer, amitől tömegével döglenek.


Egyetlen hátránya, hogy nem túl környezet és emberbarát, de lehet választani, ki melyik rosszat akarja.


Nálam eddig a rendkívül lúgos, maró hatású vegyszerek (pl. Szavo penészoldó) váltak be. Lehetnek akármilyen szívósak ezek a dögök, a maró lúgot még ezek sem képesek túlélni. Egy fél flakonnal körbepermeteztem az erkélyen megtelepedett rajokat és azt kell mondanom, hogy legalább 70%-uk elpusztult. Viszont mivel megzavartam őket, ezért elkezdtek össze-vissza röpködni meg azt az undorító szagot árasztani magukból. De az eredmény magért beszélt! KESZTYŰ ÉS VÉDŐSZEMÜVEG VISZONT AJÁNLOTT A PERMETEZÉSHEZ, HA VALAKI PRÓBÁLKOZNA!

2018. szept. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy ami meg a lakást illeti: Ott továbbra is a porszívóval való összegyűjtés a hatásos. Sajnos bármilyen kellemetlen, de célszerű erre a célra beszerezni porzsák nélkül is használható ipari porszívót (ami törmeléket és folyadékot is tud szívni), aminek a tartályába szintén egy kevés maró, lúgos vegyszert teszünk, hogy a csapdába esett poloskáknak esélyük se legyen kijutni. Rohadtul büdös művelet, de a tartályt ki lehet utána tisztítani és a poloskák sem okoznak több problémát utána.


Kényszermegoldásokat kell alkalmazni, amíg a nagyokosok nem tenyésztik ki és terjesztik el az ázsiai és vándor poloskák ősi ellenségét, a szamuráj darazsat (trissolcus japonicus) szélesebb körökben.

2018. szept. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Előző vagyok és helyzetjelentést szeretnék tenni.


Azokon a helyeken, ahol előző nap befújtam a penészoldóval, következő nap ott egy darab poloska nem volt. (Annak ellenére hogy normál körülmények között napi szinten tömegével telepedtek meg ezeken a helyeken.)

Ugyanúgy nem mentek azokhoz a résekhez sem, amelyeken keresztül bejutottak a lakásba.

Úgy tűnik, ezek a dögök nem bírják a lúgos vegyszer szagát.


Szemüveg helyett inkább javasolnám a vegyszer elleni munkavédelmi maszkot, mert akkor nem fog senki sem úgy járni, mint én - aki maszk és szemüveg nélkül fürdette az arcát a lúgos permetben.

2018. szept. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!