Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Segítsék milyen lepke ez...

Segítsék milyen lepke ez megszállták a konyhám?

Figyelt kérdés

[link]


Elsőnek talán akkor tűntek fel mikor véletlen mikor hazamentem hétvégére nem vittem le a kukát és az tele volt banánhéjjal aztán a kuka körül voltak, de már az egész konyhában mindenhol ott vannak. Ahogy észrevettem előszeretettel belemásznak a lisztes zacskóba is hiába zárom le.


Hogyan tudom kiirtani őket? Akárhányszor látok egyet mindig lecsapom de ezek termelődnek. Ahányat megölök annyi új lesz mindig. Mindig csak 1-2 van a konyhában.



2018. szept. 15. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
A kukoricaba szeretnek petezni. Gondolom, valami moly.
2018. szept. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Kiváncsi vagyok a válaszokra az én konyhámban is van és mintha abból a szekrényből jönnének elő ahol a felbontott dolgok vannak lisztek,tészták...
2018. szept. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez sima molylepke.

Minden olyat dobj ki, amihez hozzáférhettek. Fekbontott liszt, zsemlemorzsa, száraz tészta, búzadara, lenmag, vegeta. Ezekbe petéznek és kifejlődnek az újabb példányok.

Mindent csavaros, zárható edényben tárolj!

2018. szept. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ételmoly. Nagyobb közértben lehet kapni kifejezetten ételmolynak szánt csapdát, az összefogdossa őket. Van külön csapda ruhamolynak is. Igen, át kell nézni az összes ételt, ami nem a hűtőben van, és jól zárható, csavaros tetejű üvegben kell tartani (pl. liszt, dara, stb.).
2018. szept. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A képen aszalványmoly (lepke) van. Ajánlom a cikk elolvasását:

[link]

2018. szept. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm valóban aszalványmoly, elzártam mindent amit ezek a dögök esznek addig is irtom őket ha látom.
2018. szept. 15. 21:34
 7/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Valóban aszalványmoly (Plodia interpunctella).

A ripost-"cikkben" viszont egyik képen sem molyok vannak, szóval ha azokhoz hasonlókat láttok a házban, akkor meg lehet nyugodni, mert csak a fényre jöttek be.

2018. szept. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!