Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Újabb pókfaj a házam táján,...

Újabb pókfaj a házam táján, milyen fajta?

Figyelt kérdés

A keskeny pók, amiről semmi ötletem, milyen faj lehet, az első 4 fotón ez látható, aki tudja, légyszi határozza meg.

A további két képen meg ugye keresztespók van?


A fotók linkjei:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2018. szept. 15. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem válasz a kérdésedre, de egy tanács a sok közül:

A pókok bizonyos illatokat utálnak, így azok használata anélkül tartja távol őket az otthonodtól, hogy kárt tenne bennük.

Mindössze borsmenta illóolajra és vízre van szükséged ahhoz, hogy száműzhesd őket az otthonodból.

Egy szórófejes üvegnyi vízhez elég pár csepp borsmenta illóolajat csöpögtetned. A keveréket az ablakkeretre, ajtókra fújva máris távol tarthatod a pókokat.

Akkor se csüggedj, ha nincs kéznél borsmenta illóolajad, citrus-, teafa-, levendula- és fahéj illóolajjal is működik.

(google infó)

2018. szept. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szintén keresztespók csak fiú :)


Pontos fajt sajnos nem tudok mondani mert nem a legjobb képet sikerült róla csinálnod :P

2018. szept. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elsőnek: gondolom, jóindulatból adtad ezt a választ, más kérdés, hogy én szeretem a magyarországi pókocskákat a házam táján. :)


Másodiknak: köszi az infót! :) Szóval a kisebb a hím, oké! :) Egymás mellett, azonos hálóban leltem rájuk. Ezek szerint nem "özvegy félék", mert akkor a hím már nem élne...

Hát, a fotó sikerült, ahogy, valahogy kint a szabadban a vaku nem sokat ért, viszont fura szögben voltak a pókocskák...

Tényleg hím keresztes a keskeny pók? Pedig nekem olybá tűnik, hogy kissé más a külleme...

2018. szept. 16. 20:51
 4/9 A kérdező kommentje:

Apropó, kedves "Mátranováki" úr ha erre jár, az ő meglátása is érdekelne. :)

(A napokban nem látom itt.)

2018. szept. 16. 20:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen a hímek kisebbek és hosszúkásabb a potrohuk...

Na megy a fejénél ott van a két kis "gömb" tele spermával :D

(Sajna most nem jut eszembe a szakneve)


Nem merem rá 100%-ra azt mondani, hogy Koronás keresztespók a kicsi (is) de valószínűleg az ha egy hálóban volt.

Azért a pókoknál a hímnek nem fenékig tejföl az élet, mert ott is sokszor előfordul, hogy párzás után a nőstény megeszi a hímet :)

2018. szept. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hm... ezentúl talán jobban meggondolom, hogyan bókolok a hölgyeknek. Szoktam néha mondani, hogy "eszem a pici szádat, te drága". :)
2018. szept. 16. 21:34
 7/9 A kérdező kommentje:
Szpájörmeeeen. :D
2018. szept. 16. 21:35
 8/9 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Én is koronás keresztest (Araneus diadematus) mondanék rá, a többit leírták már előttem. :)

(Az eltűnésem technikai okok miatt van, de ha minden jól megy, heteken belül visszatérek.)

2018. szept. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hejj! :) Mátranováki úr jelen ismét! Örülök. :) Én viszont elfoglaltság miatt "hiányoztam" az utóbbi napokban.


Köszönöm a pókfaj megerősítését!

A többiek válaszát is!

2018. okt. 8. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!