Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ezek milyen rovarok lennének?

Ezek milyen rovarok lennének?

Figyelt kérdés

tegnap fogtam el nagy nehezen alig lehetett agyon csapni szinte szét kellett roppantanom és mellette volt a kisebbik rovar is...


[link] jpg [link] jpg [link] Jpg



2018. szept. 17. 21:36
 1/9 A kérdező kommentje:
2018. szept. 17. 21:37
 2/9 A kérdező kommentje:
2018. szept. 17. 21:39
 3/9 A kérdező kommentje:
bocs de kommentbe tette be az elérhető linket válaszokat köszönöm
2018. szept. 17. 21:40
 4/9 A kérdező kommentje:
egyenlőre több nincs
2018. szept. 17. 21:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek elég rossz képek, de szerintem a második képen egy kullancslégy látható.

Nézd meg, ezekhez hasonlított esetleg valamelyikhez (több faj létezik)


[link]

2018. szept. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen mint ha az lett volna, de hogyan került be a szobámba? és volt mellette egy kis lárva szerű 1-2 mm-es még mászkáló rovar is amit szintén alig lehetett összenyomni. Veszélyesek?
2018. szept. 17. 22:02
 7/9 A kérdező kommentje:
aha amit tudtam elolvastam veszélyes is lehet a csípése de szerencsére nem csípett...
2018. szept. 17. 22:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Én sokat járok az erdőn, meg a jószágok körül is vannak ilyenek, lovakat is kínozzák. Engem is sokat megcsípnek.

Hát, elméletben terjeszthetnek kórokozókat, de ennek az esélye elenyésző.

Inkább az, hogy nagyon fájdalmas a csípésük, s - mint te is tapasztaltad - nem lehet lecsapni őket, csak szó szerint szétmorzsolni vagy körömmel összenyomni. Iszonyat szívós kis dögök. Bemászik a ruhád alá, megcsíp, és nem úgy mint egy szúnyog, hogy megy is tovább, hanem rád akaszkodik, nem enged el és szívja a véred (ezért hívják KULLANCSlégynek...)

Szóval inkább fájdalmas és idegesítő, mint veszélyes.

Nem tudom, hogy kerülhetett a lakásba. Ha fás terület, haszonállatok van a közelben, simán berepülhetett. Ha van háziállatod, akár csak egy kutya vagy macska, azon is bemehetett.

2018. szept. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm tájékoztató válaszodat!


nem értem hogy került be.. lakótelepen lakom és a környező kertes házakban sincsenek haszonállatok tartva.. egy macsekom volt ő elpusztult februárban.. :(


szóval nem értem, lehet valahogy úton rám akaszkodott a nevéből adódóan... vagy valahogy berepült

2018. szept. 18. 06:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!