Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Apám talált a munkahelyén egy...

Apám talált a munkahelyén egy farkaspókot?

Figyelt kérdés
És nem tudom, hogy milyen hülye ötlet vezérelte, de ő elkezdte piszkálni és a kis pókok pedig szanaszét estek le róla. Mennyi az esélye, hogy hazahoz párat? Fóbiám van, nem szívesen látnék egyet sem a házban.

2018. szept. 17. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Ha ennyire fóbiás vagy, csináltass egy pókirtást. Pár hónapig garantáltan nem lesz pók a lakásban, ami volt, az is megdöglik. Akkor is, ha apád hazahozta, bár kicsi az esélye.


off: megírnád, hol dolgozik apád (város?) utálnám, ha mifelénk is lenne ilyen dög :D

2018. szept. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Felesleges emiatt aggódnod, most is van néhány tucat pók a lakásodban...
2018. szept. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Ne f..ossál, le3het, hogy nem pont ilyen fajta, de többtízezer pók van a szobátokban. :D


Nálunk idén nyáron volt egy időszak, mikor naponta 2-3 óriáspókot raktam ki a házból esténként.

A faj neve: Francia farkaspók. Azért ez a neve, mert Dél-Európából--ahol többek között Franciaország is található--hurcolták be turisták régen teljesen véletlenül. Azóta a mi picurka országunkban ordenáré módon elszaporodtak, de én nem bánom, mert szerintem gyönyörűszépek. Szép a foltos mintázatuk és szép nagy, impozáns méretűek. Lábaival együttvéve DUPLÁJA AKKORA, mint egy 200 forintos. Imádom őket! Nekem egy nagy, kb. 3 literes üvegben van egy a szobámban, töéletesen elvan lisztkukacon és kétfoltú tücskön(ezeket a szakállas agáma nevű gyíkjaimnak tenyésztem).


Ne f..oss a pókoktól, különösen, hogy megeszik a kártékony legyeket és -szúnyogokat körülöttünk. Legalább ezért tiszteld a pókokat, még ha amúgy félsz is tőlük. Nem mászik a közeledbe egy se amúgy, mert jobban fél a pók tőled, mint te a póktól.

2018. szept. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Ezt a francia farkaspókos szöveget nem tudom, honnan szedted, de semmi alapja nincsen. Amire gondolhatsz az vagy valamelyik cselőpókunk (Geolycosa vultuosa és Lycosa singoriensis) vagy réti farkaspók (Hogna radiata), mindhárom faj őshonos nálunk, fotó alapján lehetne pontosabban meghatározni, bár ha a kicsiket a hátán hurcolja, akkor réti farkas.
2018. szept. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!