Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Botsáskának adható szamóca...

Botsáskának adható szamóca (levél)?

Figyelt kérdés

Azt olvasom, hogy szederlevelet, rózsalevelet eszik.

Na most a szamóca (hívjuk földiepernek, a szép nagy piros édes cucc) is a rózsafélék családjába tartozik ugyanúgy, mint a szeder. Vajon megenné?


2018. szept. 19. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:

NYugodtan adjál neki, baja nem lesz tőle.

De nem valószínű, hogy megeszi.

Az enyémek megeszik az eperfa levelét, de a földieperét nem. Viszont a jégsalátát igen (csak azzal vigyázni kel, sok lehet benne a nitrát és attól elpusztulhatnak).

2018. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyelőre csak felmérem a terepet, hogy miből élünk. Sáska még nincs, a napokban szándékozom venni. Kisállatot javasoltak a gyereknek (8 éves) és kezdetben azért olyat választanék, ami ne cuki, bújós, nincs olyan kötődés. Szóval erre esett a választás, csak egy alkalmas időpont kell, hogy elmenjünk bevásárolni neki minden szükségeset (ami, ha jól értettem kb kimerül abban, hogy terrárium, rács és maga az állat.)
2018. szept. 19. 21:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Értem. Számíts arra, hogy télen, ha nem tudtok megfelelő kaját biztosítani, elhullhat.

Illetve, képes szűznemzéssel szaporodni, előfordulhat, hogy egy jószágból egyszer csak lesz száz :D

Én a pókjaimat etetem velük, annyi van...

2018. szept. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

van pókos ismerős... és kaméleonos is. Ha túl nagy a szaporulat, legfeljebb továbbadjuk kajának :D


Elvileg szombaton lesz a napja, hogy elmegyünk a kereskedésbe megnézni, hogy van-e egyáltalán és ha nincs megbeszélni, hogy mikor lesz.

2018. szept. 20. 08:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Sok sikert hozzájuk.

Még annyit, hogy az enyémek nagyon szeretik a rózsa és vadrózsa levelet. Ezek a levelek jól bírják a fagyasztást, ha szárazon teszed el őket, kiolvasztva olyan, mint a friss. Vésztartaléknak jó. (virágosnál kapható rózsa sajna túl vegyszeres lehet)

2018. szept. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

klassz, rózsabokor van a családban :) mejd elmegyek metszeni.


(a szamócára azért gondoltam, mert az megterem az erkélyünkön, van egy csomó, jó lett volna, de mindegy.)

2018. szept. 20. 09:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem valószìnű hogy egyszerű kereskedésbe lesz botsáska. Azt ajánlom menj el egy terraplazara ott több féle is szokott lenni(októberben lesz egy). Sok sikert.
2018. szept. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Teljes a siker. 4 szép példány kisgazdája lett a kisfiam (sima kisvárosi kisállatkereskedésből). És a szamócát megrágták, szóval bent hagyom, bár találtunk pár perc sétára egy egész erdőnyi szedret... Most van néhány inda itthon vázában belőle.


1 napot már túléltek. Minden napnak örülünk :D

2018. szept. 30. 11:19
 9/9 A kérdező kommentje:
áááá, valami baj van velük :(
2018. okt. 1. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!