Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ellepték a muslincák a spájzom...

Ellepték a muslincák a spájzomat, biokill-lel le tudom őket győzni?

Figyelt kérdés
A muslincaforrás egy zsák hagyma volt, azt kidobtam. Kihordtam mindent a spájzból, befújtam biokillel a helyet. Aztán domestosos vízzel letörölgettem, felmostam. Ez után még fújjam be valahol biokill-lel?
2018. szept. 28. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak annyit szoktam csinálni, hogy kidobom a problémás zöldséget-gyümölcsöt, letörlöm a helyét, ha kell. A többi zöldséget, gyümölcsöt (amit a muslincák szeretnek) beteszem a hűtőbe egy időre. A muslincáknak nem marad kajájuk, ezért vagy elmennek (ha tudnak), vagy éhen pusztulnak. Szerintem kicsit túlzás, amit csinálsz, de te tudod.
2018. szept. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2 hete kb, hogy a gázcsövön üldögélnek.
2018. szept. 28. 15:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor van még valami kajájuk, vagy pangó víz, nedves mosogatószivacs, vagy a kuka nem megfelelően zárt.
2018. szept. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ma kidobtam mindent, ami oka lehetett, de vettünk biokillt is.
2018. szept. 28. 16:03
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom, hogy ez elegendő-e.
2018. szept. 28. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Fogsz egy kiürült műanyag flakont (pl colás vagy ásványvizes...). ÓVATOSAN...!!!! ....levágod a flakon felső részét, úgy kb. az 1/4-ét, szóval kb azon a határon vagy kicsit lejjebb, ahol szűkülni kezd a flakon.

A kupakját leszeded, az nem kell.


Eztán fogsz egy érett almát vagy körtét, vagy ami illatos és édes gyümid épp van... És a flakonba aprítasz belőle úgy 1-2 marékkal. Nem kell pazarolni, csinálhatod azt is, hogy több alma csumáját és más muslicák számára guszta konyhai hulladékot dobsz bele. Akár a hagymából is rakhatsz bele egyet.... Aztán felöntöd a cuccott annyi vízzel, hogy majdnem ellepje.

Tehetsz bele akár sok cuccot is, de a következőre figyelj....:


Ezután a levágott flakontetőt az aljába kell helyezni, de fejjel lefelé, mintha egy tölcsért tennél a flakonba... Összeszorítod úgy, hogy a flakon szélénél ne legyen rés. Általában nem szokott jó szorosan érintkezni, ezért javaslom inkább széles ragasztószalaggal ragaszd körben le....

(Na és arra kellett figyelni, hogy ahogy a tölcsérszerű flkaontetőt berakod, az ne lógjon bele a trutyiba, hanem legyen alatta még sok szabad hely....!


És kész is vagy, tedd ezt ki oda, ahol muslicákat akarsz befogni!


Szerencsétlenek hamar rárepülnek majd, és lassan bele is fognak mászni, de már ki nem fognak tudni jönni....

2018. szept. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. :)
2018. szept. 30. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!