Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi történik azzal a pókkal...

Mi történik azzal a pókkal amelyik meg eszi a légyírtóval kezelt repülő rovart?

Figyelt kérdés
A mai nap éppen egy szép nagy kaszás pókot láttam a szobám sarkában és (igaz én félek a pókoktól de csak a belépnek a személyes terembe azaz ha távol marad tőlem addig tiszteletben tartom) azt láttam hogy az általam légycsapóval elérhetetlen majd később esti fényben bátor légy mely ezt követően légyírtó spray-t kapott bele repült a kaszás pók csapdájába melyik azonnal le is vadászta a kábult legyet. Fel merült bennem a kérdés hogy vajon a pókra hatással-e lesz a légyírtó spray hatása? Vajon akaratlanul is de sikerült végeznem véletlenül így szegény kis ízeltlábúval?

2018. okt. 6. 03:02
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem semmi baja nem lesz tőle a póknak. A légyirtó mérgek nem úgy ölnek, hogy felszívódnak a rovar testében és megmérgezik. Ezek ált gyorsan ható idegmérgek amik légzésbénulást okoznak, a pók viszont csak a rovar belső részeit szipókázza ki, gyakorlatilag nem érintkezik a szerrel csak ha konkrétan lefújod vele vagy elgázosítod a helyiséget.
2018. okt. 6. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 gyuripapa21 válasza:
Maximum hasmenése lesz :D
2018. okt. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!