Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit eszik egy éjjeli lepke?

Skyleks kérdése:

Mit eszik egy éjjeli lepke?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert találtunk egy bábot és egy éjjeli lepke kelt ki belőle és nem szeretném hogy éhenpusztuljon

2018. nov. 5. 06:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen lepke...


Van, amelyik semmit, és van amelyik pl. virágot nektárját szívogatja.

A legjobb lenne, ha kiengednéd, mert ha olyan faj, ami most repül, esetleg találhat magának párt, és szaporodhat.

Amúgy a legtöbben nem élnek sokáig, tehát csak pár napig, 1-2 hétig lenne meg neked úgy is.

Ha mindenáron azt akarod, hogy nálad haljon meg, próbáld kínálni érett, édes gyümölccsel, esetleg vízzel kevert mézzel, amit egy kis darab szivaccsal szívass fel, vagy ugyanúgy szivaccsal mézzel kevert borral.

De legjobb lenne fotózás után elengedni, ha röpképes.

2018. nov. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Vannak olyan fajok, melyek kifejlett alakjukban (lepke korukban) már egyáltalán nem táplálkoznak.

Akik mégis , azok folyadékokat szívogatnak, leginkább nektárt. Gyümölcslevet, édes folyadékot, de akár megdézsmálják a méhkaptárat is. Pl. a halálfejes lepkék is csórnak mézet.


Adj cukros vizet, félbevágott, édes gyümit!

Folyékony és édes dolgokkal próbálkozz. Olyasmivel, amit a pödörnyelvével fel tud nyalogatni.

Nem tudod, miféle lepkéd van?


Keresd a fórumon Mátranováki Fényevőt, ő tutira megírja, hányadán vagy!

2018. nov. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én barackot adtam neki azt hittem eszi erre belerakott 2 petét
2019. júl. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!