Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A bakszúnyog meg a lószúnyog...

A bakszúnyog meg a lószúnyog között van valami különbség?

Figyelt kérdés
Egyszer láttam olyat hogy 2 pici szúnyog párosodott és ugye elvileg az egyik az a bakszúnyog. Van különbség a 2 között?

2018. dec. 24. 19:14
 1/3 anonim válasza:

A lószúnyog nem a nagy szúnyog,hat nem úgy szokott lenni,hogy aminek ló előtag van a nevében az altalaban arra utal, hogy nagy?

Mint a lódarázs,lótetű.

Meg úgy tudom az a hím szunyog es az nem csip,csak a nőstény.De lehet full hülye vagyok

2018. dec. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy bakszúnyog :D :D

Egyszerűen úgy tudom elmondani, hogy 3 féle szúnyogfajta létezik.


a "csípős" szúnyog ahol csak a nőstény szív vért.


a lószúnyogok amik egyáltalán nem szívnak vért mert fa nedvekkel táplálkoznak.


és a szintén apró árvaszúnyogok amiknek a nevükből adódóan szintén nem szívnak vért.

2018. dec. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyakori tévhit,hogy a lószúnyog(ami kanszúnyognak vagy bakszúnyognak mondanak) az a csípős(nőstény) szúnyog párja.


Pedig teljesen különböző fajokról van szó. A lószúnyogoknál mindkét nem nagytermetű és növényi nedveket szívogatnak,emberre a legcsekélyebb veszélyt se jelentik. Lárvájuk is föld alatt fejlődik és nem vízben.

A csipősszúnyogok nőstényei vért szívnak,a hímek ugyanúgy néznek ki mint a nőstények de vegetáriánusok tehát nem vérszívók. Lárváik vízben élnek. Ilyenek pl:a dalosszúnyog, gyötrőszúnyog, tigrisszúnyog stb.

Az árvaszúnyogok nagyon hasonlítanak a csipősszúnyogokra, viszont szigorúan csak nővényi nedvekkel táplálkoznak,és a lárváik vízben nőnek fel nekik is. Számukat tekintve sokkal többen is vannak mint a csípősszúnyogok és sokkal fontosabb szerepük van a táplálékláncban,viszont mivel nem csípnek ezért kevésbé ismertek.

2018. dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!