Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen bogár ez?

Milyen bogár ez?

Figyelt kérdés
[link]

2019. jan. 13. 10:16
1 2
 1/11 anonim válasza:
31%
Légy
2019. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem valami jó a képminőség de inkább egy bodobácsnak (poloska) tűnik.
2019. jan. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Ő egy poloska. :)

De egyébként a bodobács nem a poloska. Én csak most tudtam meg, hogy amit mi régen suszterbogárnak hívtunk itthon, az valójában a bodobács; a valódi suszterbogarakat meg hőscincérnek hittem.:) Szóval a bodobács az amelyik csak piros-fekete, és olyan esőcsepp-alakú; és nincs rajta szürke. :) Szal ő ott a képen egy poloska, amúgy lehetséges, hogy ő nem őshonos, ő csak ideköltözött valami növény hátán:) Amúgy finoman fogd meg zsepivel, és vidd ki:)

2019. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*mármint nem most, hanem nem rég tudtam meg:)
2019. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Meg is találtam itthon azt a szobanövényt, amelyiken vannak :)
2019. jan. 14. 06:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Aki szerint a bodobács nem poloska annak ajánlom a Rendszertani besorolás tanulmányozását...


[link]


[link]


stb stb...


Minden bodobács Heteroptera vagyis poloska....

2019. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rablópoloska. Jövevény, csak nemrég óta van hazánkban.
2019. jan. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És tényleg poloska:D:D
2019. jan. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*márhogy a bodobács is:):)
2019. jan. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen lehetne akár rablópoloska, mondjuk Foltos rablópoloska (Peirates hybridus) de aki ezt ez alapján a kép alapján megmondja az vérprofi :D


A második pár láb nem igen látszik, ebből gondoltam, hogy bodobács mert ott pár fajnál egész kicsik a második pár lábuk, míg a rablópoloskák erőteljes 3 pár lábbal rendelkeznek.

2019. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!