Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit eszik a tücsök és a...

Mit eszik a tücsök és a lisztkukac? (eleségállat)

Figyelt kérdés

Faunariumba szeretnék tartani kb. 100 töcsköt, eleségállatként a gekkónak.

1. Mit eszik?

2. Megvásárlás után hány hétig tudom őket életbe tartani?

3. Lisztkukac, viaszmoly lárva, katonalégy lárva mit eszik?

4. Hidegbe ha hibernálódik, akkor is eszik vagy kell etetni?



2019. jan. 22. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tücsöknek adhatsz zöldséget, gyümölcsöt, plusz pl. zabpelyhet, lemezes díszhaltápot.

Lisztkukac, ha hidegen van, nem kell etetni, de a tápértéke sajna nullához konvergál. Amit fel akarsz etetni belőle, azt vedd ki 1-2 nappal előbb, tedd valamilyen korpával vagy gabomapehellyel töltött edénybe, és adj nekik zöldséget.

1 db gekkóért nem érdemes a tücsköket tartanod, mert büdösek, meleg kell nekik, ki fognak szökdösni stb.

Ha jól vannak tartva, hetekig, hónapokig élnek.

2019. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

3 phelsuma grandisnak lesz. Csak az otthonomtól messze van az ahol tücsköt tudok venni (35km) és úgy gondoltam hogy havonta veszek 1 hónapra valót. Kukacot meg tudok venni akármelyik nap.

És ehez a bogárzseléhez mit szólsz? most nézegetem. Kukac is meg tücsök is megeszi.

2019. jan. 22. 21:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon drága. 100 tücsöknek egy adag annyi, mint a semmi. Én a csótányaimnak próbáltam, de nagyon-nagyon drágára jön ki. Csak annyi előnye van, hogy kényelmes etetni. De ha veszel nekik egy ilyen nagy dobozzal:

[link]

például, az nagyon sokáig elég, és kiegészíted gyümölccsel, zöldséggel, szedett zölddel amikor van, és tökéletes. Persze ha sok a pénzed, a bogárzselé kényelmesebb, de 100 tücsök napi 4-5 adagot megeszik. Annyit szerintem nem ér meg.

2019. jan. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2019. jan. 23. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!