Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hányféle fekete páncélos...

Hányféle fekete páncélos (cserebogárhoz hasonló nagyságú) bűzt kibocsátó bogár van?

Figyelt kérdés

Akkora volt, mint a cserebogár, csak fekete volt (de felépítése is olyan volt), valaki, aki már sokat látott ilyet, azt mondta, hogy "kinézete teljesen olyan volt, mint a nagy páncélos lisztbogáré" (nem az a pici ami háztartásokban van), de arról nem olvastam, hogy bűzt engedne ki magából.

Régen találtam, olyan helyen, ahol összevágott fát - és lisztet is tároltak, éppen valami repedésbe készült bebújni. A tor két oldalán megfogtam, majd felemeltem a földről a levegőbe. Olyan iszonyatos bűzt engedett ki, hogy a mai poloskák ahhoz képest semmiségnek minősülnek, kibírhatatlant, azonnal elengedtem, kezemről kétségbeesetten próbáltam lemosni azt a szagot...

Be tudja valaki azonosítani ezt? Nagyon foglalkoztat, mi lehet.



2019. febr. 9. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pohos gyászbogár
2019. febr. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csípni is tudott volna?
2019. febr. 9. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Fa közé, alá nálunk is szokott bujni valami nagyobb fekete bogar.

Ha fenyegetés éri ilyen vashoz hasonló bűzt ereszt ki, és nagyon nehéz megölni. Annak olyan erős a páncélja ha nagyon akartam se tudtam agyon taposni, csak teglával sikerült mindig is kicsinálnom. Utálom őket. Fujj.

2019. febr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valamelyik bűzbogár. Ők szeretnek ilyen helyen élni.


Közönséges bűzbogár vagy Halottbűzű bogár lehetett.... valamelyik a kettő közül.


Nekik van szúrós szaguk, bár szerintem nem vészes :)

Megfogni egy dögbogarat, na az tud igazán brutális penetráns szagot hagyni a kezeden!!!! :D

2019. febr. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!