Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen pók? Mérges? Nagyon...

Ez milyen pók? Mérges? Nagyon megijedtem tőle.

Figyelt kérdés

Nem találtam róla leírást, csak képet, itt van:

[link]


Igazából ami hasonlít rá, az ELVILEG a "Vöröslábú gyászpók". De nem tudom, hogy ez lenn-e, mert ha jól láttam nem volt nagyon más a lába színe, de tényleg mintha kicsit más színe lett volna. De nem tudom. Más része viszont hasonlít. De mondom leírást nem találtam erről se.


Mégis Gyászpók lenne?! És ha igen, az mérgező?


Amúgy éjjel jön elő.



2019. márc. 18. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez valami földben élő fajta. Talán gyászpók, vagy ilyesmi. Teljesen ártalmatlan
2019. márc. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha földben él, mit keres a házban?
2019. márc. 18. 16:41
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Pont ilyen? Szongáriai cselőpók? Keress rá. Gyakori manapság.
2019. márc. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3


Rákerestem amit mondtál. Nem olyan.


Határozottan olyasmi, ami a képen van. Valószínű gyászpók, csak nem értem, miért teljesen fekete a lába. Vagyis nem teljesen, de vörösnek nem mondanám. Más része viszont tényleg ugyanolyan.

2019. márc. 18. 17:32
 5/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Ha a képen lévő állatra hasonlított, akkor a kövipókok (Gmnaphosidae) jó része, de még néhány farkaspók (Lycosidae) is szóba jöhet. Sajnos még képről is nehéz őket fajra határozni, így lehetetlen. Viszont (emberre és háziállatra) nem veszélyesek.
2019. márc. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én inkább a Nagy eretnekpókra keresnék rá gugliban a kérdező helyében :)


Sokkal de sokkal gyakoribb pók mint a kövipók.


Mérgezőnek mérgező mivel (majdnem) minden pók méreggel öl, de emberre totál ártalmatlanok.

2019. márc. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%
Mi az, hogy "mit keres a házban"? Tudod, egy ízeltlábú sajnos annyira nem intelligens, hogy tudja, hogy a te házadba nem szabad bemennie. :)
2019. márc. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!