Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Darazsak. Mi a teendő?

Darazsak. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

A mai nap egy ijesztő dologra keltem fel. Szó szerint fejet fájdító, erős zümmögés hallatszott az udvarról, aminek az első percben nem adtam jelentőséget, de utána még is csak kíváncsi voltam, mi okozza ezt a zajt.


Mikor kinéztem az ablakon, rendesen a félelem fogott el. A szembe szomszédunk házának eleje és egyik oldala körül szerintem minimum több száz, de talán több ezer darázs repkedett, "lebegett", de olyannyira sok, hogy a fehér ház és a sok darázs úgy nézett ki együtt, mint amikor nincs adás a TV-ben. Bármi is volt a tervük, pár perc után "megunták" ezt a házat, és átrepültek a mellette lévő házhoz, és ekkor tűnt fel valójában, hogy itt jóval többen vannak, mint gondoltam. Ez egy vajszínű ház, tehát itt is jól látszódtak röptükben, és mivel fél-oldalasan látok rá erre a házra, láthattam, ahogy az egész elülső és oldalsó fal körül, a földtől a tetőig mindent elleptek a ház körül.


Majd viszont úgy tűnt, néhányan leszállnak a ház falára, melytől a fal szinte feketévé vált.. ekkor döntöttem, úgy, hogy ezt lekell videózzam, mert ilyet csak filmekben lát az ember, de mire visszaértem, ismét repkedésbe kezdtek, amit viszont a kamera csak minimálisan tudott felvenni sajnos.


Mi a teendő a darazsak ellen? Mit csináltak a házak körül épp?



2019. jún. 12. 14:13
 1/3 anonim válasza:
100%

1. szólni a szomszédoknak

2. a balesetek elkerülése érdekében mindenképp szakértőt hívni

2019. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ki kell füstölni őket, ekkora mennyiségben veszélyesek lehetnek, főleg ha valaki allergiás a csípésükre.
2019. jún. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztos darazsak voltak?

Nem inkább méhek?


Valószínűleg egy királynő lépett meg a kaptárból a meleg miatt... a többiek (vagy egy részük) meg követték...

2019. jún. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!