Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Tényleg mérgező a hernyó...

Tényleg mérgező a hernyó érintése? Ez csak egy sztereotípia vagy ha nem akkor mennyire elterjedtek a mérges hernyók?

Figyelt kérdés
Hallottam sokszor hogy ilyen meg olyan bőrirritációt okoznak, ezek a fajták mennyire elterjedtek?

2019. jún. 20. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Magyarországon nem nagyon van ilyen hernyófajta.
2019. jún. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

100% hogy van ilyen, többször láttam már, sőt elég szélsőséges esetet is egyszer, egy volt osztálytársamnál, szóval nagyon is létező jelenség.

De hogy ez melyik hernyó(k) vagy milyen gyakori, azt nem tudom, nekem még nem volt ilyen személyesen.


Amúgy az "érintése" lehet hogy túlzás, végülis amit én láttam az olyan volt, hogy érezte hogy mászik rajta valami, odacsapott, és így hát gyakorlatilag szétkente a hernyót. Az azért jó erős érintés...

2019. jún. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
100%
A szőrös hernyók közt van amelyiknek irritációt okozhat a szőre. Olyan értelemben mérgező Magyarországon nincs.
2019. jún. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van olyan is amihez ha hozzányúlsz akkor le is bénulhat a karod. Sőt ha megeszed akkor rosszabb is lehet. :P
2019. jún. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!