Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Róka mászkál a tömbök között...

Róka mászkál a tömbök között és komolyan ez ennyire természetes? Többi lent.

Figyelt kérdés
Két héttel ezelőtt láttam meg a rókát ahol lakunk a tömbök között mászkálni. Kérdezősködtem a szomszédokat, hogy ők látták-e, mindenki mondta, hogy igen látta. Felhívtam kb mindenkit, jegyzőt, ebrendészetet, közös képviselőt, a járási hivatalba a Vadász társaságot és mindenhol azt a választ kaptam, hogy nem rakhatnak ki csapdát mert közterület. Valamelyik nap az egyik lépcsőházba is bement. Hajnal négykor kaparta a szomszéd ajtaját. Nos, a kérdésem az, hogy komolyan együtt kell élnem vele?? Ennyire nem érdekel senkit?? Szerintetek hova forduljak még?? Kit hívjak? Már fogalmam nincs. De én szó szerint rettegek tőle.
2019. szept. 26. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van Budapest, erdős rész.
2019. szept. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Neked nem is kell róka közt élned,a róka él az emberek között!
2019. szept. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mindenhol van, az tény. De nem akarom elhinni, hogy ez annyira természetes. Én elhiszem, hogy nem bánt, de jobb félni, mint megijedni. Szerintem. Olvastam azt is, hogy volt akit megtámadott, szóval..
2019. szept. 26. 20:09
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódnod, jobban fél az embertől, mint te tőle.
2019. szept. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából elég természetes. Mikor lakótelepen laktam, egy idő után már azt néztem az ablakból, hogy vajon mit látok legközelebb és hát volt mit látni. Nyest, róka, fácán, patkány, denevér...


A helyi állatvédőket kerested már? Ők talán lesznek olyan lelkesek, hogy befogják.

Egyébként az egészséges róka próbálja kerülni az embert. Ha a rókát látod, hívd fel magadra a figyelmet pl. tapsolj egyet és magától elmegy ha nem beteg, valamint ne simogasd. Egyébként itt a NÉHIB leírása: [link] Láthatod köztünk élnek, és ha nem veszettség gyanús, akkor nem nagyon foglalkozik vele senki.

[link]

2019. szept. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez a róla abszolút nem megy el ha embert lát.. kb 2 méterre állt tőlem és meg sem mozdult csak nézett..

És azt hogy bement a lépcsőházba, többen is mondták, akik abba a lépcsőházba laknak..

2019. szept. 27. 05:02
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy az állatok előbb voltak ám itt, mint az ember. Csak az ember szépen terjeszkedik, és kiszorítja az állatokat az élőhely]ükről. Az állat kénytelen alkalmazkodni, így bemerészkedik az ember területére, ott próbál boldogulni, ahogy tud. Kukázik, befészkel a házak közé...
2019. szept. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyre szelídebbek, de támadni nem fognak, jobban fél ő annál. Bejárnak a városba kukázni, sőt parkosabb részeken már be is költöznek, szaporodnak. azón se lepődnék meg, ha valaki eteti a házból. Én szeretem a rókákat, olyan cukik.
2019. szept. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%

"Ez a róla abszolút nem megy el ha embert lát.. kb 2 méterre állt tőlem és meg sem mozdult csak nézett.."


2 m-re állt tőled, tehát nem ment oda hozzád. Próbálj valami zajt csapni, fenyegetően viselkedni, mondjuk dobbantani egyet a lábaddal és valószínűleg elszalad.

Valószínűleg csak azért állt viszonylag közel hozzád, mert már hozzászokott az emberekhez.

2019. szept. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy a kóbor macskát is úgy szoktam elzavarni, ha nem teszik ahol épp tartózkodik, hogy dobbantok egy jó nagyot és mondom, hogy "sicc" vagy "tűnés". És erre el szoktak szaladni, akármilyen nyugisan is vannak. A leírások alapján, ez a rókánál is működik. Tapsolhatsz is egyet hozzá. Szerintem nem kell félni, az is csak egy állat, mint a többi.
2019. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!