Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A szúnyogok át tudnak telelni?

A szúnyogok át tudnak telelni?

Figyelt kérdés

Nem fagynak szét a minusz 10 fokos téli éjszakákban?


Vagy ha nem élik túl a teleket akkor honnan szaporodnak így el?


2010. júl. 16. 13:57
 1/10 d,jpt L ***** válasza:
Egy szúnyog max. 4 napig él. Hogy élné túl a telet?
2010. júl. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Septimius ***** válasza:
Ha nem élnék túl a -10 fokot, akkor ki kellett volna pusztulniuk. Természetesen nem a semmiből népesítik be a világot minden tavasszal!
2010. júl. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Remélem... mert írtásra nincs pénz, és már idén is megesznek.


Egyébként vagy páran túlélik a telet, vagy délről jönnek.

Állati gyorsa, több ezer petével szaporodnak. Ha igaz, hogy 4 napig élnek (én ezt nem hallottam, és nincs kedvem rákeresni, tegyük fel, igaz), és 1000 petével számolunk (de gondolom, jóval több van), akkor

1. nap 1 szúnyog 1000 pete

kikelés után 1000 szúnyog, 1000*1000=1 millió pete

ha azok kikeltek 1 millió szúnyog *1000=1 milliárt pete...

Folytassam?

2010. júl. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sztem a szúnyog tovább él mint 4 nap..


A Tiszavirág él ilyen kevés ideig..

2010. júl. 18. 08:10
 5/10 Bauxitfőzelék válasza:

Első: egy nőstény szúnyog élete során kb 8-10x szív vért, illetve ennyiszer petézik.


Egyébként igen, néhányan túlélik a telet, és abból lesz az új generáció.

2010. júl. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a szúnyog vadállat...

:D

kategória szerint :D

2010. júl. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

hát,a szunyog 2010ben már vadállatnak számit..

szerintem nem telelnek ki, egyszerüen a sok petéböl kelnek ki folyton,mivel nedves környezetre van szükségük,és ez a nyár elég árvizzel szinesitett volt. SAJNOS.

2010. júl. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bocipók ***** válasza:
A szúnyogok pete formájában évekig túlélhetnek. Akkor kelnek ki, ha megfelelő már a hómérséklet, vagy ismételten víz éri a petéket. Szóval igazi túlélők. Az idén azért volt szívás mert nem csak a tavaly áttelelt peték keltek ki, hanem azok is, amelyek eddig száraz helyen voltak és mivel meleg is volt és rengeteg eső is esett, hát elkezdtek kifejlődni. Ez van.... :S
2010. júl. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az előbbi válaszok mind marhaság, én ugy tudom egy nőstény szúnyog 1.5-2 évig él és petékkel tele telel át és -30 foknál hidegebbet is kibir! Szerintem igaz lehet mert szibériába nyáron elég sokan vannak, és ott elég hosszúak a telek és hidegek!
2010. aug. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az európai fajok nőstényei átvészelik a telet és tavasszal rakják le petéiket. A trópusi fajok az esős évszakban szaporodnak. A nőstényszúnyog rendszerint pocsolyák, viszonylag háborítatlan állóvizek vagy lassan folyó vizek felszínére egyesével vagy csomókban rakja petéit. A peték száma fajtól függően 50–300 között van. A petékből néhány nap alatt kikelnek a lárvák. A lárva többszöri vedlés után bebábozódik. A a víz hőmérsékletétől és fajtól függően – 4–7 nap múltán bújik ki a kifejlett rovar.

A hímek csak néhány napig élnek, párosodás után elpusztulnak.

2010. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!