Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Kirándulást tervezünk vagy a...

Kirándulást tervezünk vagy a Miskolci vagy a Veszprémi Állatkertbe. Hogy lehet, hogy előbbiben 1200, a Veszprémibe 3300 Ft egy jegy? A Miskolci is van olyan szép, mint a Veszprémi?

Figyelt kérdés
2019. nov. 20. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Miskolc keleten van, Veszprém meg a Dunántúl szívében. Hogy melyik állatkert a jobb, azt nem tudom.
2019. nov. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon 2 olyan állatkert van, amit nagyon érdemes látogatni; a veszprémi és a nyíregyházi. Utóbbiba amúgy 3700 a jegy ;) Szerintem ha a távolság már úgyis mindegy, ezek közül menjetek valamelyikbe. Én a nyíregyházit nagyon javaslom, de amúgy a legjobb, ha mindkettőbe elmentek majd.
2019. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

A Veszprémiben valóban 3300 a jegy, nemrég voltunk. Az árához képest többre számítottam. Kicsi a terület, de szép rendezett.

A Miskolcit nem ismerem.

2019. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Mi nyíregyháziak vagyunk, de Debrecenbe és Miskolcra járunk állatkertbe. A nyiregyi nagyon nagy és drága. Szinte egy egész nap kell rá. Van mindenféle különleges állat, de nincs egy róka, vagy vadmacska..


Miskolcon van vadmacska, és vadló is!

2019. nov. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Miskolc messzebb van 60 km-rel, de ezen már nem múlik. A Veszprémiről azt hallottam, hogy rengeteget kell gyalogolni, mire állatot lát az ember.

Miskolcon viszont keresztül kell menni a forgalmas városon és sosem vezettem ott.

2019. nov. 20. 21:22
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem olyan bonyolult Miskolcon közlekedni szerintem. Kb. a villamos vonalán kell autózni, és még egy kicsit, mire felérsz a hegyre.


Én szeretem a miskolci állatkertet, nagyon cukik az állatok. Illetve háztáji állatokkal is találkozhattok, ha ők is érdekelnek.


Veszprémben már nagyon rég voltam, nem merek nyilatkozni róla - de tudom, hogy akkor tetszett. :)

2019. nov. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
Azért drágább a veszprémi, mert itt el is vannak kerítve az állatok, Miskolcon azért jó pár ezer él a városban is
2019. nov. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Veszprémi kicsi????

Simán egynapos program, ha mindent látni akarsz.

Sokat kell sétálni ahhoz, hogy állatot láss??? Rögtön a főbejáratnál már van állat.. mondjuk, én nyáron voltam, nem tudom, mi a helyzet télen.

2019. nov. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ha csak állatkert a program, akkor menjetek abba, amelyik közelebb van. Őszintén szólva szerintem egyik állatkert sem ér annyit, hogy CSAK amiatt utazzatok mondjuk 500 km-t. Ha mellette terveztek városnézést, stb., akkor Veszprém egyértelműen.

Turisztikai (és minden más) szempontból sokkal népszerűbb Vp., mint Miskolc. Ez már alapból dob az árakon.

Plusz a Veszprémi Állatkertben ott a Dínópark, ami tényleg hatalmas, tényleg gyönyörű, és tényleg igényesen meg vannak csinálva a dínók, és nagyon sokféle van. (Miskolcon nem tudom, milyen.)

Maga az Állatkert is óriási, igen, sokat kell sétálni, mert sok állat van és nyilván nem lehet tíz négyzetméterre bezsúfolni a tigrist, a majmokat, meg a madarakat... :)

De az nem igaz, hogy sokat kell sétálni az első állatig. A madárház pl. közvetlenül a főbejárat mellett van. A vízivilág szintén, csak a másik irányban, a tevék meg szemben a bejárattal...

Nyilván a makipark, a nagyobb állatok, bagolyröpdék, stb., nem a külső kerítésnél vannak elhelyezve, hanem belül. Szerintem értelemszerű, hogy a kifutókat nem a parkolótól meg a kaputól 2 méterre teszik. Aki nem bír sétálni, az ne menjen állatkertbe, mert ott bizony kell, bármelyikben. Ez ilyen.

Én Veszprémben többször is voltam, szerintem teljesen király, simán félnapos program, pláne ha gyerekkel megy az ember, merthogy vannak éttermek is, büfék, meg egy hatalmas ajándékbolt, érmenyomó automata, stb.

2019. nov. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk vadmacskát meg vörös rókát, meg háztáji állatokat Veszprémben még nem láttam, pedig tök jó hangulata lehet, kicsit ilyen "hagyományosabb" állatokat is látni. :) Szóval ilyen szempontból Miskolc is szimpatikus.
2019. nov. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!