Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Merrefelé élnek vidrák Magyaro...

Merrefelé élnek vidrák Magyarországon?

Figyelt kérdés
Keresőben semmi aktuális adatot, térképet nem találtam arra, hogy merrefelé találhatóak meg a vidrák. Vízparton ha megyek mik a nyomai egy vidrának? Fejér megyében található belőlük? Szeretnék fényképezni vidrát, viszont nem tudom hogy merre induljak. A Fejér és Tolna megyét elválasztó folyónál gondoltam, hogy kezdhetném a keresésüket. Találhatóak is ott egy 2007-ből származó forrás szerint. Milyen a viselkedésük? Nappal vagy éjszaka aktívabbak? Csali elhelyezése esetén milyen hamar számíthatok arra, hogy odajönnek és megtalálják, ha egyáltalán élnek a környéken? Köszi a segítséget
2019. dec. 6. 00:04
 1/2 Wadmalac ***** válasza:

Itt Esztergomnál a Duna mentén elvétve lehet látni párat.

Úgy látszik, már elvannak a városi zajjal is.

Jellemzően inkább éjjeli vadászok, nappal ritkán lehet kiszúrni őket.


Nem hiszem, hogy csalira, tehát dögre nagyon rámenne, élő hal, kagyló, ilyesmi a fő kosztja.

Varsából szokott lopni. :)

2019. dec. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Bemutatkozás


Petesmalmi Vidraparkunk Lábod mellett, erdők által körülölelt, tavas területünkön húzódik. Mike és a lábodi útelágazó között félúton tábla jelzi, hogy merre tartsunk. Erdei út vezet a vidrák élő-, és bemutatóhelyéhez. Személyautóval is megközelíthető a terület.

2019. dec. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!