Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehetséges ekkora vaddisznó?

Lehetséges ekkora vaddisznó?

Figyelt kérdés
Ma este 6 fele tartottam hazafelé munkából, mikor egy rossz minőségű kihaltabb sötét cserjés út szélén megpillantottam egy vaddisznót. Mivel rendszeresen vágunk családdal malacot így már ránézésre meg tudom nagyjából mondani a súlyát és kb a 200-250 kg súlyhatár között volt. Ez a minimum. Ha mellé állok kb derekamig ér (én 185cm magas vagyok) . Ilyen létezhet? Tudtommal Magyarországon élő fajaik max 150 kilósak lehetnek. Illetve valakit illett volna értesíteni? Elég veszélyes helyen sétált, konkrétan pár centire haladtam el tőle. Még konkrétan megijedtem pedig nem vagyok ijedős típus😅

2020. jan. 8. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
200 kilós kanok itthon is előfordulnak.
2020. jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Simán van annál nagyobb is, a Börzsönynél, illetve még Dobogókőnél is lehet látni hatalmas vaddisznókat éjszaka.


A város közelében élő disznók maximum malackák azokhoz képest. :)

2020. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Mivel rendszeresen vágunk családdal malacot"


Malacot? Mi azt nem szoktuk levágni.

Szerintem disznóra gondolsz?



Na mindegy.

A vaddisznónak teljesen más a testfelépítése, mint egy átlag házisertésnek.

Oldalról "lapított", magasabb, rövidebb.

Meg ugye (főleg) télen van rajta egy csomó szőr, amitől még nagyobbnak látszik.


És egyébként lehetséges, vannak 200kg fölötti kanok.

2020. jan. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!