Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehetséges, hogy ilyenkor...

Lehetséges, hogy ilyenkor medvék mászkáljanak?

Figyelt kérdés

Ma értünk haza Erdélyből. Van ott a Hargitában egy kis családi vityillónk amit Augusztus óta meg se látogattunk. Ennek fényében úgy döntöttünk, hogy le utazunk 3 napra és rendbe szedjük kicsit az odúcskát. Azonban ma olyan hajnali 2 fele (már egyébként régen az ágyban voltunk) felkeltem mert roppantul égett az egész az arcom (meleg is volt odabent, hisz kandallóval fűtünk) és úgy gondoltam kimegyek és szívok egy kis friss levegőt. Amikor kimentem, kb 5 perc elteltével észrevettem, hogy valami a kunyhótól kb 50 méterre lévő cserjés, fás területen mozog, majd hirtelen egy nagy, barna szőrű állat bújt onnan elő. Én besiettem a házba és az ablakból figyeltem az eseményt, de mire bezártam az ajtót kulcsra már eltűnt onnan addigra. Igazából először medvére gondoltam, illetve most se zártam még ki teljesen ezt az opciót, de ugyebár köztudott, hogy ezekben a hónapokban nem mozognak, ráadásul egy kicsit túl nagy is volt medvének. Vagy legalábbis túl sokat nem láttam belőle mert a látás viszonyok sem voltak a megfelelőek. Esetleg még dámszarvasra tippelek.

Szerintetek mi volt? Mire tippelnétek?


2020. jan. 23. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehetett. A medvék nem hibernálódnak mint a kisebb testű állatok, néha felébrednek.
2020. jan. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én karácsonyra mentem ki a nagyszüleimhez. Amikor megérkeztem, felnéztem a Hargitára (látszik a kertből :) ) és meglepődtem.


Az egész hegy kékes színű volt. Nem volt rajta fehér "sapka".


Nem volt rajta hó!


Ilyet még nem is láttam, hogy december közepén ne lett volna hó a Hargitán.


Plusz az ott élő ismerőseim tették fel a fotókat (szintén december derekán) hogy virágzanak a bokraik/fáik/virágaik, mert azt hiszik hogy tavaszodik.


Tuti bezavart a medvék "belső órájába", és ébren maradhattak. Élelem is volt gondolom.

2020. jan. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Épp most volt hír, hogy az első gólyák is hazaérkeztek már Afrikából, mert őket is megzavarta a globális felmelegedés. A medvékre is simán hatással lehet, tehát nagyon valószínű, hogy azt láttál.
2020. jan. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!