Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért vannak ilyen hülyék?

Miért vannak ilyen hülyék?

Figyelt kérdés
Jelenleg vadgzadálkodási technikusnak (vadásznak) tanulok. Minden vadászatról szóló film alatt ami fent van a youtube-on szidják a vadászokat. De teljesen tudatlanok. Azt sem tudjak mi a különbség a szórók és a vadetetők között. Ha ennyire tudatlanok miért akarnak beleszólni a vadászok dolgába?

2020. febr. 5. 18:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Mert olyan hülyék, hogy azt se tudják, hogy nem értenek hozzá.


[link]

2020. febr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Azért mert nem értenek hozzá, ezért egy téves képet alakítanak ki a vadászokról, és akik ellenérvel szolgáltatnának nekik, ezzel a téves képpel azonodítják, és így bezárul körülöttük a kör, és nem hadják magukat meggyőzni.

Ellenben akik egyetértenek velük, azokkal szimpatizálnak, és megerősítést nyernek.


Így alakul ki a gondolatbuborék ami mimden kívülről érkező tudást ignorál.

2020. febr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Azt speciel én sem tudom, hogy mi a különbség az általad említett posztok között, de nekem elég csak józan paraszti ésszel belegondolni, hogy vadászokra szükség van, ha el akarjuk kerülni pl egyes vadak túlszaporodását, ami az egész természeti egyensúlyt felboríthatná...

Csak sokaknak nem megy a logikus gondolkodás, a fröcsögés meg annál inkább. Az ész nélküli gyilkolászást én is elítélem persze, de az nem egyenlő a szabályozott, ellenőrzött vadászattal...

2020. febr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

A sötétzöld kanapéról ugató megmondó emberek mindenhez értenek. A csirke a tescos polcokon terem meg, a Bambit meg ne lőjék ki mert cuki. De ha a vaddisznó megkergeti őket az erdőben, egyből megy a felháborodás. Meg a kedvencem amikor az agglomerációba kiköltözött újgazdag családocska bőszen hőbörög a községbe betévedő rókákat védve, hogy jajj csúnya ember egyre jobban veszi el az életterüket azért járnak be. Mindezt téve a 300 négyzetméteres házából és a 2 hektáros bekerített telkéről.


Én már általános, vagy középiskolában bevezetnék egy fél éves vadgazdálkodás tantárgyat akár a biosz keretein belül, hogy az emberek megtanuljanak együtt is élni az állatokkal, ne csak a szájukat jártatni.

2020. febr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, amíg az átlag ember annyi információval találkozik a vadászokkal kapcsolatban, hogy már megint kilőtték a Morzsit, meg egymást fejbe, addig túl sok jóra felesleges számítani.


Szakmai honlapokon, eseményeken kívül hol találkozni azzal, hogy miről szól a vadgazdálkodás? Kb. sehol.

Az ember meg mindig is beleszólt abba (is) amihez nem ért, nem kell magadra venni. Én egészségügyben dolgozok, ott is mindig mindent jobban tudnak a laikusok.

2020. febr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Mert nem értenek hozzá, és szeretnek okoskodni...

De azért azt se tagadjuk le, hogy 5-ből 4 vadász olyan mint Semjén Zsolt, másik 5/4 pedig egy alkoholista szerencsétlenség... Tehát 10/2 normális.

2020. febr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

15'-ben gondoltam egyet, és megcsináltam a vadászvizsgát. Mikor még nem volt iskolarendszerű a képzés, nem volt kötelező gyakorlat, de még a tanfolyam is választható volt.

Elkezdtem járni vadászni, lőni aztán szépen lassan elhagytam ezeket a dolgokat. Hogy miért? Mert nem csak a sötétzöldek ostobák, hanem a Magyar vadászati közösségekben tagként titulált rapsic, idős, félvak, kétbalkezes emberek is azok. Elhiszed, hogy érvényes fegyvertartásival a kezükben sokaknak halvány fingja sincs arról, hogy mit is csinál? Annyi, de annyi mesélni valóm lenne, amitől egy életre elmenne a kedved ettől az egésztől.


Egy biztos. Mindenhol vannak normális gondolkodású, tiszta erkölcsű, tanult, felelősségteljes emberek. Csak sajnos kevesen!


Robi barátom mikor indult egy kisebb választáson, és épp tartotta a beszédét, hiába érvelt, hiába ismertette a terveit, egyszerűen az emberek képtelenek voltak felfogni az egész csoportosulás mivoltját.


Sajnos idehaza az emberek nem informálódnak, sokak csak a TV-t, mint egyetlen hiteles hírforrást fogadnak el egyetlen megválójuknak. Ez még valahol, ismétlem valahol megbocsájtható bűn.

De akinek van otthon internete, és - valljuk be, ők vannak többen, az miért szajkózza a betanult, másoktól átvett színtiszta hülyeséget?

Miért? - Mert ostobák mint a föld, és nem volt neki egy normális mentora, aki(k) felnyitották volna a szemét.


Jól írták fentebb, gyerekkorban kellene elkezdeni a tanítást. Okoskodnak tudás nélkül, hergelik egymást egy véget nem érő körforgásban.

2020. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Megnyugtató volt ez a pár válasz, hiszen akkor nem csak én gondolom ezt. Azon is gondolkodtam, hogy a sok hülye leragadt annál a tudásnál amit a Vuk átadott és kész.🤷‍♂️
2020. febr. 5. 21:00
 9/16 anonim ***** válasza:
32%

Mert mi a sport, a férfias, a dicső, a magasztos, a... abban, hogy 300 méterről, egy profi fegyver + optika kombóval leszedek egy őzez a határban?


Manapság az utolsó, igazi vadászteljesítmény, a magashegyi kecskevadászat. Persze helikopter nélkül!

2020. febr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

# 9


Aki a vadgazdálkodásban dolgozik, annak nem feltétlenül férfias sport, hanem munka, hivatás.

Védik, nevelik, etetik, mint a ketreces állattartásnál, csak nagyobb helyen.

Aki növénytermesztéssel foglalkozik, annak kármegelőzés.



A németet, aki hoz egy valag eurót, fölültetik a magaslesre, és egy órán belül "elé állítanak" egy kapitális szarvast, az már inkább hobbi (még ez sem sport). Na de ezt senki se szereti, de ezzel lehet pénzt keresni a vadgazdálkodás költségeire.

2020. febr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!