Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vadállatoktól kell félni?

Vadállatoktól kell félni?

Figyelt kérdés
Ha erdős területen túrázok éjszaka, akkor kell tartanom a vadállatoktól? Például vaddisznó, szarvas? Őzektől tudom, hogy nem kell, csak a nagyobb testüektől tartom. Vagy azok is merijednek az embertől? Volt már valaki éjszakai túrán erdőben vagy messzebb a várostól? Mit szükséges vinni, esetleg kést ha mégis rám támadna valami állat?

2020. febr. 10. 21:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
max kóbor kutya falka lehet problémás
2020. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
azok lehetnek erdőben? :o
2020. febr. 10. 21:42
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Vaddisznótól, ha kölykei vannak. Érdemes nem teljes csendben osonni, mert úgy esetleg meglepheted őket (bár ez sem valószínű), csapj valami zajt. A vadak alapból kerülik az embert, ha megérzik, meghallják, hogy közeledsz, inkább odébb állnak, mint hogy támadnának. Valószínűleg sem éjjel, sem nappal nem fogsz állatokkal találkozni a fenti okokból kifolyólag.

Off: Én egy időben lovagoltam hegyekben és úgy nagyon sokszor sikerült vadakat látni (őz, szarvas, muflon, vadmalac), mert a lódobogás nem riassza el őket annyira, mint az emberi hang.

2020. febr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nappal már találkoztam őzekkel.

Szóval akkor lényegében nem kell tartani semmilyen állattól. Csak kicsi emberi hangot kell adni.

És netán, ha mégis rámtámadna valami, mit érdemes csinálni olyankor? Kést vinni?

2020. febr. 10. 21:54
 5/20 anonim ***** válasza:
33%
Paprika sprét.
2020. febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
Őz, szarvas, róka, aranysakál nem para, viszont a vaddisznóval nem kezdenék, főleg a malacost jobb messzire kerülni.
2020. febr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
és ha nem tudom biztosra venni, hogy elkerülöm?
2020. febr. 10. 22:40
 8/20 anonim ***** válasza:
86%

Alapesetben a vadállatok messziről elkerülik az embert. Egy őz is tud nagy sérüléseket okozni, ha fenyegetve érzi magát és nem tud elmenekülni. Este viszont megindulnak a vadállatok az erdőben, szóval ha azt akarod hogy elkerüljenek, akkor ne csendben osonj, hanem csapj zajt!


A vaddisznó is akkor veszélyes ha vannak malacai és kondában járnak, akkor védi a kicsiket. Alapvetően ő is elkerül, de azért senki nem szívesen találkozna össze egy többszáz kilós, agyaras, hatalmas vadkannal.


Ennek ellenére én nem javaslom az esti túrát az erdőben, még a turistautakon is vannak olyan szakaszok, amire napközben is oda kell figyelni, mert veszélyesebbek.

Ha mindenáron éjszaka akarsz túrázni, akkor vannak erre szervezett utak, túravezetőkkel.


Feleslegesen viszel kést, mire egy feldühödött vaddisznót megszurkálsz úgy, hogy meg is érezze, addigra neked már mindegy lesz. Szóval inkább kerüld el!

2020. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%

Nagy tévedésben vannak itt emberek az őzzel kapcsolatosan. Párzási időszakban életveszélyes lehet! Simán neked megy. A szarvas is.

Az aranysakál nem veszélyes.

A vaddisznó akár meg is ölhet.

Van már komoly farkasfalka is hazánkban. Velük sem találkoznék.

2020. febr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe ezt a kisfilmet:

https://www.youtube.com/watch?v=81GXxgZkdMs&t=24m29s


A vadállat simán rátámad az emberre, ha nem veszi észre és közel kerül hozzá! A zajcsapás is csak akkor működik, ha nem botlasz bele a fészkükbe vagy kicsinyeikbe (mondjuk ha erdőben követed az utat, akkor erre kevesebb esély van).


Az előzőnek egyébként igaza van az őzekkel kapcsolatosan. Az, hogy vígan legelészik még nem jelent semmit. Egyszer szemtanúja voltam annak, hogy egy őz az út szélétől pár méterre legelt. Egyszer csak bármiféle előjel nélkül, mintha egy rugót alárakott volna valaki kiugrott az út kellős közepére. Ha pont akkor ott lettem volna, akkor lehet a kórházban küzdöttek volna az életemért...

2020. febr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!