Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Az imént észre vettem hogy 1...

Az imént észre vettem hogy 1 görény beköltözött a Mellék házunkba és sikerült nyakon csipnem és megfognom nem bántottam arra gondoltam meg tartom. Jelenleg egy kb 1m x 2m es téglalap alagú "papagáj ketrecbe" raktam. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
És ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni hogy : Miben tartsam? Mivel etessem itassam ? Hogyan tartsam el ?És hogy ez Házi görénynek vehető vagy sem ?

2020. febr. 20. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Engedd el. Vad, nem szocializált, beteg lehet, ha hagyta magát megfogni. Ha görényt akarsz, vegyél egyet.
2020. febr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Osztom #1 véleményét.


Engedd szabadon, és vásárolj egy szelíd, kézzel nevelt házi görényt.


A vad valószínűleg nem lesz szelíd, megharaphat, szenvedni fog a bezártságtól. A szelíd nem, és őt nyugodtan ki tudod engedni mozogni.

2020. febr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Engedd el. A vadállatok az állam , vagy az adott területhez tartozó vadásztársaság tulajdonai. Lopást követtél el mikor befogtad.
2020. febr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Barát Csaba ***** válasza:
79%
Uhh, kerüld el meszire!
2020. febr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Biztos, hogy vad görény? Azt nem fogod meg csak úgy, esetleg élvefogó csapdával, de ha ki akarod szedni belőle szétszedi a kezed közben. Egy kép jó lenne róla.

Merre felé laksz? Az is lehet, hogy valakinek elszökött a görénye, azok szoktak házak környékén járni. Amíg nem bizonyosodsz meg róla hogy vadgörény ne engedd el, mert ha sima vadászgörény nem fogja túlélni a szabadban.

Magyar vadászgörény klubbnak írj, küldj képet, ők megmondják hogy vad-e vagy sem.

2020. febr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Barát Csaba ***** válasza:
100%
egyébként simán lehet veszett!
2020. febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Hogy képzeled, hogy foglyul ejtesz egy állatot kisded játékként úgy,hogy a gyakorin érdeklődsz, hogy mit kell vele csinálni?!
2020. febr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy vadgörényt nem csípsz csak úgy nyakon és nem úszod meg sérülés nélkül. Tudnál képet berakni, hogy mégis mit fogtál meg?y


Egyébként ha eddig vadon élt, akkor engedd el, mert csak 1x fog megharapni és mehetsz tetanuszra, meg kaphatsz veszettség elleni oltást is, ami baromira nem kellemes.


Egy vadállat nem fog neked szocializálódni egy kis ketrecben, és megmaradni sem fog.


Egy szelíd görényt is ki kell engedni napjában többször, az sincs el a ketrecben, akkor szerinted egy vadállat, aki világ életében szabadon élt?


Engedd el szépen és ha mindenáron görényt akarsz, akkor vegyél egyet!

2020. febr. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Én alsós koromban nagyon szerettem volna egy kisállatot (mert a nagyszüleimnél a kutya, cica, baromfi, nyúl, és otthon a papagájpár nem volt elég, tudjátok...)


Tettem ki élvefogó csapdákat, minden hajnalban pattantam ki az ágyból ellenőrizni, pedig amúgy későn kelő voltam :)


Egyszer fogtam is egyet. Tágas, felszerelt helye volt, de elég hamar megszökött (lehet nagyapám engedte el)


Nem adtam fel, újra próbálkoztam. Nagyapám végül megunta, illetve aggódott is hogy valamit elkapok, és inkább vett nekem egy hörcsögöt, csak nyugodjak már meg :D


Szelíd kis állat volt, de előfordult hogy megleptem, és ő ijedtében megharapott.


Na most képzeld el, ha egy vad, ki-tudja-mit-hordozó egeret babusgattam volna.

2020. febr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rendben elolvastam a válaszokat el is engedtem de furcsa volt hogy a szalmaközé bujt be megint :/ És élve fogó csapdával fogtam meg :)
2020. febr. 21. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!