Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vaddisznó támadás esetén mit...

Vaddisznó támadás esetén mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Ha nincs esély menekülni, sarokba szorulva mit lehet tenni? Gázpisztolyról tudom hogy nem működik, esetleg egy hosszabb tőr ér valamit?

2020. márc. 16. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Ha tényleg megtámad, akkor arra kell vigyázni hogy az agyarával ne nyársaljon fel... Amikor neked ront, akkor tényleg csak az utolsó pillanatban félre vetődni, hogy ne tudjon bekanyarodni. Utána nagyon gyorsan és erősen ütni kell a fejét.

De jobb elkerülni, nagyon kicsi az esély a leküzdésére fegyver nélkül.

2020. márc. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Egy hosszabb tőr ér valamit, de nem nagyon hordhatod magadnál legálisan.

Van medve elleni spray, talán az ellenük is jó, nem tudom.

Az a baj, hogy az agyaruk az ember beleinek, májának a magasságában vannak... Az ilyen hasi sérülések nagyon veszélyesek, lassan és fájdalmasan lehet bennük meghalni.

2020. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiválóak a reflexeid, erős vagy, okos és ügyes akkor igen.

De vaddisznó támadásnál kb véged van. A legjobb ha fára mászol. Sokan haltak meg már ilyesmitől, pedig azok nem ilyen panel rambók, hanem ténylegesen olyanok akik esetleg háborúban is harcoltak már.


De amúgy a vaddisznó se támad feltétlen. Egyik ismerősömnek van olyan felvétele, ahol a kis malackák ott játszanak a gyümölcsösben a kocsi mellett, ők meg ott járkálnak közöttük. Az anyjuk meg ott feküdt a közelben és nézte csak őket, néha felállt, sétált, de nem bántott senki senkit, így ő se támadt.

2020. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ütni a fejét? Olyan koponyája van mint a vasalt beton.
2020. márc. 16. 19:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#4. Nem is arra gondoltam hogy megölöd vele, de talán el riad... A kutyák elől is 90%-ban menekül.
2020. márc. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként nem olyan a koponyája azért mint a szarvasmarha féléknek, vagy kecskéknek.
2020. márc. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Felveszel a nadrágra egy vastag bőrnadrágot amit vadászok is szoktak használni nekem egyszer mesélte egy Németországban élő bácsi hogy őt ez a nadrág mentette meg.
2020. márc. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem elfutni.
2020. márc. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Vaddiszno nem megtamad! :) Csak kitor es a viselkedesed alapjan folytatódik a tortenet. Kivancsi a szandekaidra es csak jaszkaribol ugrik ki, alapvetoen fel az embertol, ezert ritkan lehet talalkozni vele.

Miert tamadna meg? Nem ragadozo allat.


Hatarozott viselkedessel es hangoskodással lehet elijeszteni … hozza vagni egy uditos palackot, ha van kéznél. Altalaban megtorpan es elmegy.


Ha elkezdesz menejulni, akkor kerget meg mert nyeregben erzi magat. Baleset akkor szokott tortenni, ha valaki elesik es a diszno odaer. Harap es oldalra vag az agyaraval, erre kell csak figyelni.


Nem szabad felni, végül is csak egy disznorol van szo (mindenki volt mar disznovagason gondolom).


Nekem a kutyam addig tartja míg odaerek es ugyanúgy leszurom mint disznovagaskor szokas.

2020. márc. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy jelentos meretu vaddal nem igen találkozik "halando" ember, hiszen minnel nagyobb, annál idosebb, minnel idosebb, annál rafinaltabb. Kerülik az emberrel talalkozast.
2020. márc. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!